До 2050 року деменція торкнеться понад 152 мільйонів людей по всьому світу. Дослідження в Canadian Journal of Psychiatry показало, що приблизно у 20 відсотків людей без деменції спостерігаються значні ознаки накопичення бета-амілоїду в мозку. Бета-амілоїдні білки злипаються, утворюючи бляшки, які блокують реакції і викликають хворобу Альцгеймера, найбільш поширену форму деменції.

Дієтологиня Наталі Ламб розповіла, на які особливості дієти варто звернути увагу, щоб знизити ризик.

Мало цукру

Ламб зазначає, що високий рівень цукру в крові підвищує вироблення бета-амілоїду в мозку. У міру підвищення рівня цукру в крові збільшується необхідна кількість інсуліну. Фермент, який розкладає інсулін, працює також і з бета-амілоїдами. Однак підвищений рівень інсуліну змушує фермент змістити пріоритети в його бік.

Читайте також:  Які продукти підвищують ризик передчасної смерті

Переривчасте голодування

Під час голодування фермент, що руйнує інсулін, може зосередитися на амілоїдних білках. Крім цього, такий вид голодування підвищує чутливість до інсуліну і знижує окислювальний стрес. Також передбачається, що це збільшує здатність мозку до самовідновлення.

Більше рослинних джерел

Ламб зазначає, що рослини багаті поліфенолами, які відомі своїми антиоксидантними та протизапальними властивостями. Горіхи, цитрусові, ягоди, листова зелень, злаки і оливкова олія є відмінними джерелами поліфенолів.