До зими потрібно готуватися заздалегідь. Дізнайтеся, що слід покласти в « зимову » аптечку , щоб гідно протистояти застуді і грипу .

Чому потрібна домашня аптечка ?

З настанням холодів ми як ніколи схильні до застуд і грипу . Варто промокнути під дощем або « переохолодитися » на вітрі , як буквально на наступний день ми починаємо хворіти . Відбувається це через зниження імунного захисту , внаслідок чого організм стає схильний вірусних і бактерійних інфекцій . На жаль , більшість людей не замислюються над тим , щоб запастися засобами від застуди та грипу заздалегідь. Як правило , візити в аптеку відбуваються в « терміновому режимі» і купується при цьому багато потрібного і непотрібного або те що « згадалося » або те , що є на даний момент в аптеці , бо треба вже терміново . Найдивовижніше те , що , не даючи собі звіту , ми це робимо з року в рік. Може на цей раз варто подбати про своє здоров’я заздалегідь? До зими потрібно готуватися грунтовно. Зберіть всі потрібні ліки , а також засоби народної медицини , щоб зустріти застуду у всеозброєнні , особливо , якщо у вашій сім’ї є діти , адже вони хворіють досить часто. Заздалегідь підготовлена ​​аптечка не тільки допоможе вам швидко і ефективно впоратися з застудою або грипом , але і в результаті заощадити і час і гроші і нерви.

Що готувати на зиму?

1 . Вітаміни подбають про ваш імунітет

Не варто забувати , що організм з сильним імунітетом менш піддається впливу вірусів чи бактерій , а якщо і потрапляє «на гачок хвороби» , то справляється з нею швидше. Тому першою рекомендацією буде : Вживайте більше продуктів, що містять вітаміни , особливо вітамін С. Якщо ж у вас немає такої можливості – скористайтеся готовими препаратами, що містять необхідні комплекси вітамінів для всіх вікових груп . Порадьтеся з провізором в аптеці , він порекомендує вам вітаміни найбільш підходящі Вам або підбере вітамінний комплекс для всієї родини. Найбільш часто вживані вітамінні комплекси це Вітрум , Супрадин , Дуовіт , Квадевіт , Ревіт і безліч інших .

2 . Запасіться медом про запас

Мед має ряд цілющих властивостей , що дозволяє використовувати його при застуді як лікарський засіб . Мед є бактерицидним, протизапальним , імуномодулюючим і тонізуючим засобом. Крім того , мед володіє потогінними властивостями , а також надає пом’якшувальну дію на слизові оболонки дихальних шляхів при кашлі.

3 . Шипшина , калина і журавлина

Як відомо , при застуді необхідно вживати багато рідини. Краще , якщо це будуть чаї з калини , шипшини або журавлини. У цих ягодах міститься велика кількість вітаміну С , а також такі відвари мають протизапальну , жарознижувальну і потогінну дію на організм , що значно прискорить процес одужання. Шипшина зберігається в сушеному вигляді при кімнатній температурі , а калину і журавлину можна заморозити .

4 . Противірусні препарати

І застуда , і грип – це захворювання вірусні , причому вони можуть викликатися абсолютно різними вірусами. Тому в першу чергу боротьба з цими недугами полягає в усуненні вірусної інфекції. Для цього слід припасти противірусні препарати. Для дітей в аптеці можна придбати спеціальні противірусні засоби , в яких дотримане дозування активно діючих компонентів. Це можуть бути рамантадін , інтерферон , амізон , аміксин або інші противірусні препарати. Противірусні препарати найбільш ефективні, якщо лікування почати з першого дня захворювання , а краще з появою найперших симптомів хвороби.

5 . Жарознижуючі засоби

Підвищена температура – частий симптом при застуді та грипі , тому в зимову аптечку варто покласти і жарознижуючі засоби , наприклад парацетамол , ацетилсаліциловану кислоту , ібупрофен або аналогічні за дією . Майте на увазі , що температуру тіла до 38 градусів збивати не рекомендують , оскільки, таким чином , організм бореться з інфекцією , а знижуючи температуру , ви тільки заважаєте цьому процесу.

6 . Інгаляції

Очистити дихальні шляхи при застуді та грипі можна за допомогою інгаляцій з використанням різних лікарських рослин. Найчастіше для цих цілей використовується евкаліпт , ромашка , квітки календули , шавлія , та інші. Якщо ваша дитина (або інший член сім’ї ) часто хворіє бронхітом , то є сенс в придбанні спеціального домашнього інгалятора. Це пристрій перетворює лікарські розчини в аерозолі , таким чином , здійснюється доставка діючих компонентів безпосередньо в дихальні шляхи .

7 . Препарати для найменших

Більшість препаратів (у тому числі і для дітей) можна приймати з 2- х річного віку. Тому , якщо у вас в родині є діти віком до 2 – х років , то для них слід вибирати спеціальні препарати ( жарознижуючі , протикашльові , противірусні ) , які показані для такої вікової групи.

8 . Вибирайте безпечні препарати

При виборі тих чи інших лікарських засобів звертайте увагу на спектр побічних ефектів , який можуть надати дані препарати. Особливо , якщо деякі члени вашої родини страждають від хронічних захворювань , то деякі ліки можуть їм сильно нашкодити. Уважно читайте інструкції , а також не полінуйтеся порадитися з лікарями і фармацевтами .

9 . Засоби від кашлю для всієї родини

Не секрет , що більшість застуд супроводжуються кашлем , і те , наскільки швидко настає одужання часто прямо пов’язане з лікуванням кашлю. З метою економії рекомендується вибирати препарати , які можна приймати всім членам сім’ї – найменшим і літнім людям. Сімейні лікарі часто рекомендують препарати, що містять карбоцистеїн . Наприклад Муколік сироп 2% , який відпускається без рецепту і може прийматися дітьми старше 1 місяця і дорослими. Муколік сприяє не тільки розрідженню мокротиння і його виведенню , а й значного зменшення кількості вироблюваного мокротиння. Це дуже важливо , оскільки у маленьких дітей ще не розвинений кашльовий рефлекс , внаслідок чого в бронхах може скупчуватися велика кількість мокротиння (рідини) , що провокує так званий ефект затоплення легень. Ця ж дія Муколіка важлива для лежачих хворих , старих. Препарат Муколік також добре поєднується з прийомом антибіотиків , посилюючи їх дію.

10 . Зігріваючі мазі і гірчичники

Відмінним помічником в лікуванні кашлю є зігріваючі мазі. Мазь розтирають на область грудей і спину частіше на ніч , але при необхідності періодично на протязі дня . У разі головного болю такі мазі наносяться на область скроні і потилиці . При риніті – на крила носа. Широко використовуються мазі : Доктор Мом мазь , Гріппаут мазь , Хелпекс ефект мазь , Комбігрип мазь.

Пам’ятайте , що перед застосуванням того чи іншого лікарського препарату потрібно проконсультуватися з лікарем і уважно прочитати інструкцію. Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я В МІЖСЕЗОННЯ