Американські вчені з Клініки Майо визначили кілька навичок, які прискорюють зовнішні ознаки старіння. Зокрема, призводять до появи глибших зморшок на шкірі, і особливо у зоні обличчя.

Обличчя є не лише дзеркалом душі, а й основною зоною нашого тіла, на яку оточуючі роблять припущення про біологічний вік людини. Гладке обличчя без зморшок візуально омолоджує, особливо, якщо під шкірою зберігаються запаси жиру.

А ось поцятковане зморшками, глибокими лініями та іншими віковими змінами особа точно додасть роки, навіть якщо за паспортом ми будемо відчутно молодші. Американські вчені назвали кілька звичок, які призводять до швидшого старіння шкіри.

По-перше, це куріння, яке і так дуже шкідливе для здоров’я. По-друге, прийом сонячних ванн. На жаль, багато людей, які відправляються за південною засмагою, не підозрюють, що тим самим вони зовні прискорено старіють, оскільки ультрафіолетове випромінювання дуже негативно впливає на шкіру і призводить до утворення зморшок і пігментних плям. Якщо ви відмовляєтеся від зволожуючих засобів, ще один фактор ризику.

Не останнє значення має харчування. Велика кількість вуглеводів та насичених жирів також призводить до прискореного зовнішнього старіння, як і напої з великою кількістю цукру.

А найкращим вибором у зв’язку залишається вода або соки, які виготовлені в домашній обстановці без додавання цукру. Природно, що алкоголь теж сприяє швидкому старінню, причому майже всі його різновиди. Не останнє значення в цьому питанні грає і генетика, але на неї впливати, на жаль, не можемо.