На думку Філіпа Кузьменка, не варто таврувати всі бутерброди і сприймати їх як шкідливу їжу. Часом бутерброд може бути куди кориснішими за «правильну домашню їжу».

Лікар-кардіолог і дієтолог Філіп Кузьменко своєму Instagram розповів, чому не можна вважати бутерброди шкідливими, а «домашню їжу» – корисною. Найголовніша помилка в тому, що при такому підході страви з різним складом і способами приготування виявляються в одній купі. При цьому бутерброд може бути дуже корисним і низькокалорійним, а «корисна домашня їжа» – містити купу холестерину і мінімум корисних речовин.

Лікар підкреслив, що домашні страви, які багатьма сприймаються як апріорі більш корисна їжа, можуть бути справжньою «жиро-вуглеводною бомбою». Наприклад, обсмажений в маслі картопля принесе більше шкоди, ніж користі. Як і салат з сумнівної ковбаси з майонезом.

Читайте також:  Пенсіонерам порадили більше рухатися, щоб уникнути недоумства

Звичайно, чимало і дійсно корисних страв домашньої кухні. При цьому бутерброди теж можуть бути корисні. І принцип тут той же – все залежить від складу і способу приготування. У бутерброді легко поєднувати різні інгредієнти. Знизити кількість швидких вуглеводів дуже просто – достатньо замінити білий хліб на зерновий.

Якщо використовувати для бутербродів рибу або м’ясо, свіжі овочі і натуральні соуси, може вийти дійсно здоровий і корисний перекус. Навіть ті, що худнуть можуть дозволити собі бутерброди — в такому випадку упор рекомендується зробити на білкові складові і овочі.

В цілому ж Кузьменко радить перш за все дивитися на склад і спосіб приготування. Адже відварна куряча грудка це зовсім не те ж саме, що запечена грудка з картоплею, сиром і майонезом — калорійність цих страв відрізняється дуже сильно.

Читайте також:  Лікар рекомендує дешеві альтернативи корисним суперпродуктам