Який вид фізичної активності обрати, якщо спорт і тренажерний зал – зовсім не ваша історія? Відповідь є, і це йога. Адже вправи йога – це чудовий спосіб підтримувати здоровий дух у здоровому тілі без надмірних навантажень та надто великої активності. Крім того, за нею стоїть ще й ціла філософія, яка допомагає віднайти гармонію зі світом та впорядкувати хаос у житті.

Тому якщо ви шукаєте, де можна з користю провести час, привівши у форму тіло та до ладу думки, найкращим рішенням буде записатися на курс в оздоровчий центр у Львові. Це можуть бути як індивідуальні заняття з тренером, так і групові заняття зі зручним для вас графіком. До того ж займатися йогою можна і вдома, адже для цього потрібен лише колимок та вільний простір.

Те, чого ви не знаєте про йогу

Кожен з нас щось десь чув, щось бачив і має свої більш або менш стереотипне уявлення про те, що таке йога. Але насправді щоб зрозуміти її унікальність та особливість, потрібно почати нею займатися. Адже можна довго розповідати про практику медитування і що таке медитація, але доки ви самі не зануритеся у цей стан, доти не зможете його повністю усвідомити.Те саме стосується і дихальної системи – пранаями, без якої неможливе правильне виконання вправ та підтримка поз – асан. 

Загалом коли ми говоримо про йогу у спортивних клубах та оздоровчих центрах, то маємо на увазі передусім один її різновид – хатха-йогу, яка базується на виконанні вправ та системі дихання. Натомість існує багато інших видів, в основі яких лежать інші практики, наприклад:

  • гуру-йога – заняття із тренером (учителем), якому ви маєте довірити власні тіло та розум буквально, адже він не лише допомагає вам виконувати різні пози, а й має проникнути у ваші думки у вигляді постійного образу, який перебуває над вами під час занять;
  • нідра йога – заняття, під час яких ви буквально тільки те й робите, що лежите розслабленими на килимку, а учитель розповідає вам, у яку точку тіла ви маєте спрямувати свою енергію;
  • акройога або йога з партнером – чудовий вид для пар, які довіряють одне одному і хочуть займатися разом якоюсь активністю. Тут головне – відчуття балансу та вміння тримати рівновагу, адже вправи потрібно виконувати буквально на партнері, який вас підтримує;
  • бікрам-йога – варіант для прихильників бані, адже вправи (у суворій послідовності та кількості) виконують у добре зволоженому приміщенні із температурою повітря 38 ℃. 

Плюси для здоров’я

Періодичні заняття йогою допомагають не лише покращити фізичну форму та схуднути, а й:

  • нормалізують тиск;
  • покращують гормональний баланс;
  • підвищують лібідо;
  • підтягують м’язи;
  • звільняють від головного болю;
  • покращують сон.

До того ж йога не має протипоказань за статтю, віком чи станом здоров’я, тож займатися нею можуть практично всі.

*На правах реклами