Велокомп’ютер потрібен не лише спортсменам, які хочуть покращити свої досягнення і результати. Його ключове завдання – контроль та надання інформації про стан організму і параметри руху. Цей прилад буде корисний тим, хто хоче купити байк, покращити свою фізичну форму і просто знати більше інформації під час руху. Розглянемо класифікацію техніки та особливості її вибору.

Особливості роботи і можливості велосипедного компьютера

Не дивлячись на різновид конструкцій, будь-який велосипедний комп’ютер функціонує однаково. Прилад кріпиться на руль байка або на винос. Датчик або геркон монтується на ногу вилки, а сам магніт – на спицю. Під час руху з кожним обертом колеса магніт проходить біля датчика, а датчик, в свою чергу, фіксує це і передає інформацію на прилад. Велокомп’ютер отримує дані про діаметр колеса, а потім на основі частоти обертів розраховує шлях, середню швидкість та інші параметри.  Пристрій складається з таких частин:

 • Основний блок – зовні схожий на електронний годинник, він фіксується на руль і живиться від акумулятора.
 • Датчик колеса – фіксує оберти колеса в той момент, коли проходить поруч магніт, що кріпиться до спиці. Він установлюється на вилку. 
 • Дріт, який забезпечує передачу сигналу від датчика. В бездротових моделях він відсутній.
 • Датчик частоти педалювання або каденса присутній не в усіх пристроях, він монтується на саму раму, а магніт на шатун.

В традиційних велокомп’ютерах швидкість руху та інших характеристик визначається згідно частоти імпульсів від датчика на колесі з врахуванням діаметра колеса. Сучасні прилади відрізняються широким функціоналом і дозволяють слідкувати за різними параметрами. В першу чергу це швидкість. Дані про неї дозволяють райдеру оцінити рівень навантаження під час руху. Більш досконалі моделі приладів можуть розрахувати середню швидкість, щоб корегувати навантаження.

Є також датчик пройденого шляху або одометр, він дозволяє побачити загальний пробіг, відрізки дистанції, пробіг за одну поїздку, що допомагає вчасно обслуговувати велосипед та міняти комплектуючі. Показники часу визначаються за допомогою годинника, а також секундоміра. Для спортсменів і професійних велосипедистів важливу роль грає частота педалювання, яка дозволяє вдосконалити свою техніку і розрахувати витрачені калорії. Пульсометр визначає частоту серцевих скорочень, максимальну частоту пульсу під час руху та середню ЧСС.

Класифікація велокомп’ютерів

Всі прилади можна розділити на дротові, бездротові та велокомп’ютери з GPS. Спочатку розглянемо дротові варіанти. Датчик на нозі вилки з’єднується з основним блоком за допомогою дроту, по якому передаються всі показники.  До переваг техніки відносяться:

 • доступна ціна і висока точність;
 • геркому не потрібні батарейки;
 • акумулятор повільніше розряджається.

З іншого боку пристрій не можна від’єднати на ходу і він може створювати незручність. Бездротовий велокомп’ютер за принципом роботи схожий на проводний, проте форма датчика інша, а дріт відсутній. Інформація передається від датчика до екрану за допомогою радіохвиль. Дріт не заважає руху, тому прилад можна без особливих зусиль від’єднати від байка, навіть коли пішов дощ. Виглядає техніка без дроту досить стильно. До недоліків можна віднести необхідність постійної заміни батарейок, висока ціна, а також додаткове живлення для датчика. В сучасних бездротових системах використовуються цифрові канали, які передають стійкий радіосигнал в будь-яких умовах.

Велокомп’ютери з GPS більш габаритні. Вони просто кріпляться на руль і працюють без будь-яких магнітів і датчиків. Всі дані передаються завдяки відстежуванню руху по GPS. Варто відзначити такі переваги приладів:

 • Збереження маршруту та вигрузка його на ПК.
 • Відсутність додаткових предметів, таких як магніти, датчики, провода.
 • Можливість встановити додатки.
 • Переставляються між різними велосипедами.

Проте техніка з GPS дорога, якщо порівнювати зі звичайним велокомп’ютером, а батарея швидко розряджається.

Найпростіші моделі показують лише швидкість, час та пройдену відстань, а флагмани оснащені навігатором та вміють оцінювати складність маршруту. Перед покупкою техніки потрібно визначитись які функції необхідні в залежності від умов пересування і рівня велосипедиста. Корпус має бути волого і ударостійким. Особливу увагу варто приділити дисплею, адже бачити інформацію потрібно і на сонці, і в тіні. Чим більше буде екран, тим більше на ньому поміститься корисної для велосипедиста інформації, і тим краще вона сприйматиметься. Але потужні велокомп’ютери займають на кермі багато місця.

Краще обирати перевірені компанії, які дають гарантію на свою продукцію. Досить зручно та вигідно оформити замовлення та купити байк і велокомп’ютер через інтернет-магазин.

*На правах реклами