ГоловнаНовини Здоров'яСидіти нога на ногу: чим це небезпечно для здоров’я?

Сидіти нога на ногу: чим це небезпечно для здоров’я?

Багато людей сидять, закинувши ногу на ногу. Але це положення може загрожувати масою неприємностей для здоров’я. Чим саме, розповідаємо в нашому матеріалі.

Нога на ногу

Тромби і проблеми з нервовою системою

Через утруднений кровообіг може бути викликане утворення тромбів. Найбільш імовірний цей результат для тих, хто страждає від проблем з судинами. Також можна пошкодити нерви, які контролюють роботу ніг. Часте сидіти нога на ногу небезпечно тим, що можна пошкодити малогомілковий нерв.

Підвищення артеріального тиску

Закинувши ногу на ногу, можна підвищити тиск. А вже через кілька хвилин після сидіння в такій позі і відмови від неї повернути показник в норму. При гіпертонії і серцевих проблем краще відмовитися від подібного положення назавжди.

Читайте також:  5 кращих харчових джерел цинку

Порушення кровотоку

Не можна сидіти нога на ногу, так як можуть бути такі небезпеки, як викривлення хребта і порушення кровопостачання. Особливо це проявляється в області паху. Застій крові збільшує ризик запалення в статевих органах, а в занедбаному стані здатний викликати порушення статевої функції, імпотенцію або безпліддя.

Шкода для хребта

Сидячий спосіб життя в цілому шкодить хребту. Але при тому, що ви сидите нога на ногу, ризики збільшуються в стократ. Так змінюється вісь тіла, навантаження розподіляється інакше, відбуваються зміни положення тазових кісток, хребці відхиляються від осі. Як підсумок — сколіоз, болі в спині, грижа міжхребцевих дисків.

Читайте також:  Онколог розповіла, що пити і їсти при наявних проблемах з кишечником

Небезпека для вагітних

Жінкам в положенні не варто сидіти нога на ногу, так як це збільшує ризик розвитку проблем з венами. Вони перетискаються в нижніх кінцівках, виникають набряки і застій крові в ногах. Також такий стан погіршує кровообіг в органах малого тазу, підвищує ризик внутрішньоутробної гіпоксії, збільшується ймовірність аномалій у розвитку дитини, збільшує ризик передчасних пологів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News