Про те, що вчені підтвердили здатність кави робити фігуру стрункішою, повідомив The American Journal of Clinical Nutrition.

Журнал опублікував звіт про масштабний дослідницький проект, автори якого заявили: вживання кави допомагає скинути вагу. Вченими було проаналізовано дані спостережень, що здійснювалися у період з 1986 року до 2015 року. Об’єктом цих спостережень були понад 22 тисячі чоловіків і майже 130 тисяч жінок. Наукові фахівці стежили за тим, як люди п’ють каву, враховуючи буквально всі нюанси: кількість напою, його добавки, час прийому і т. д. В результаті було встановлено, що кава, що вживається без цукру, допомагає підтримувати здорову вагу або навіть скидати вагу. Підсолоджені варіанти кави або напій із вершками не давали цього ефекту – лише гірка кава. Причому його дія виявлялася, навіть якщо людина випивала за день лише одну чашку.

Читайте також:  9 речей для захисту від вірусів

«Збільшення споживання несолодкої кави з кофеїном або без кофеїну може бути ефективним засобом контролю маси тіла. Але додавання цукру може значно знизити користь цього напою здоров’ю», – цитує дослідників видання.

У той же час вони констатували, що кава, що вживається без цукру, допомагає контролювати вагу за умови, що чубок п’є його тривалий час. Як швидкий засіб схуднення кава навряд чи спрацює (хоча його прийом має сечогінну дію і допомагає видаляти зайву воду, а з нею і об’єми тіла). Але звичка пити каву дійсно допомагає не повніти і робить спроби худнути ефективнішими.

Читайте також:  Названо можливу ознаку раку підшлункової залози

«Основний жироспалюючий ефект кави приписують кофеїну. Але в напої є ще щось, що допомагає тримати вагу в нормі. У порівнянні з прийомом лише одного кофеїну вживання кави пов’язане з більшою втратою ваги», – поінформував журнал.