ГоловнаХвороби і лікуванняДефіцит йоду небезпечний для кожного!

Дефіцит йоду небезпечний для кожного!

Про порушення функції щитовидної залози ми часом можемо і не здогадуватися, а в цей час у нашому організмі збивається налагоджений процес вироблення життєво важливих гормонів. На вироблення того чи іншого гормону впливає наявність в організмі достатньої кількості вітамінів, мікро-і макроелементів.

ЙододефіцитМожна не надавати вагомого значення необхідності постачати організм настільки необхідних йому поживних речовин, проте рано чи пізно, прислухавшись до своїх відчуттів, ви випробуєте заклик до дії. Слабкість і часта стомлюваність, сонливість, а згодом зниження інтелектуальних здібностей, депресивний стан, повна відсутність фізичних і моральних сил сигналізують про нестачу йоду у вашому організмі. Вище перерахована симптоматика не представляє собою специфічні ознаки, вона відноситься до загальної, тобто може провокуватися величезною кількістю різних порушень і хвороб.

Настільки великі симптоми вкрай рідко служать приводом для звернення до лікарів, такий вже наш менталітет, але в цьому випадку доцільно хоча б самостійно проаналізувати ситуацію, а не пускати її розвиток на самоплив. Дефіцит йоду небезпечний відставанням у розвитку для дітей і зниженням інтелектуальних здібностей для дорослих. Ваш малюк сильно втомлюється в школі або не здатен запам’ятати вірші, які його однолітки освоюють за 10 хвилин? Раніше звичні професійні обов’язки ви виконуєте, спустивши рукава, а сил не вистачає ні на тренажерний зал, ні на відвідування культурних заходів? Задумайтеся про йододефіцит! Людина, уважна до свого здоров’я, не знехтує консультацією ендокринолога, якщо протягом тривалого часу його безпідставно переслідує плаксивість, повільність, стомлюваність. Решті ж як мінімум потрібно збагатити свій раціон йодом. І не тільки для того, щоб краще запам’ятовувати інформацію або встигати все і скрізь, але й тому, що гормони, що містять йод, беруть участь у процесі обміну речовин, імунних процесах, впливають на диференціювання тканин, розмноження і зростання.

Йод відноситься до тих мікроелементів, надлишок яких виводиться з організму, однак, не варто ставитися до цієї інформації нерозважливо. Існують рекомендації, основу яких складає рада застосовувати всередину розчини йоду для зовнішнього застосування, наприклад, розвести краплю йоду в склянці води або молока і випити. Це занадто, в одній краплі такого препарату міститься 6000 мкг йоду, в той час як добова доза для дорослої людини становить 150-200 мкг. Такий надлишок спричиняє блокування функції щитовидної залози.

Також наївно дотримуватися іншої крайності – прагнути заповнити добову дозу йоду виключно за рахунок харчових продуктів. Користь від морепродуктів, як і від перебування на морських узбережжях, незаперечна, але вельми недостатня. Так, наприклад, в 100 грамах морської капусти (яку заслужено вважають криницею йоду) міститься від 10 до 300 мкг йоду, а залежить це від середовища, в якій вона була вирощена. У домашніх умовах придбаний продукт нереально досліджувати на вміст йоду, та й при найкращому кінці складно щодня ласувати 100 грамами морської капусти. Складати раціон необхідно, виходячи з усього розмаїття продуктів, що містять всі необхідні вітаміни і елементи, і не забувати про правильність їх приготування – йод розщеплюється при тепловій обробці.

Які продукти можуть бути раціоном багатого йодом харчування?

  • Йодовані продукти – тобто не від природи багаті йодом, а їм штучно збагачені, наприклад, сіль, хліб, молочні продукти;
  • Риба і морепродукти;
  • Морська капуста;
  • Крупи і зернові (гречка, пшоно);
  • Чорноплідна горобина, лимон, волоські горіхи.

Незайвим буде і профілактичний прийом йодовмісних препаратів, достаток яких наповнює аптечні прилавки. Вибрати можна будь, а ще краще проконсультуватися з лікарем. Надлишок таких препаратів виводиться з організму з сечею.

Також лікарі-ендокринологи рекомендують у профілактичних цілях приймати ванни з морською сіллю, а в житловій кімнаті на тиждень-другий поставити відкритий флакон з йодом, він, випаровуючись, буде насичувати собою повітря. І, звичайно ж, відпочинок на морських узбережжях – не під відкритим сонцем, а плескаючись у хвилях і вдихаючи морське повітря. Двотижнева відпустка на море оздоровить організм на довгі місяці, що в переддень відпускного сезону вам і бажаємо!