Чай – один із найкорисніших напоїв. Він багатий на вітаміни і корисні мікроелементи. Лікарі рекомендують віддавати перевагу листовому чаю, а не пакетованим аналогам.

Один із таких традиційний китайський чай улун. Однак він не користується такою популярністю як інші види чаю. Дослідник чаю, хімік доктор Тім Бонд назвав улун прихованою чайною перлиною.

“Хоча його готують з тієї ж рослини, що і чорний і зелений чай, листя обробляють по-різному”, – пояснив експерт.

Зелений чай піддають частковій термічній обробці. Вона дозволяє зберегти високі концентрації деяких антиоксидантів. Чорний чай обробляють повністю, а улун – це середина між зеленим та чорним чаєм, тому що він обробляється іншими способами.

У складі улуну містяться поліфеноли, що відрізняються від компонентів зеленого та чорного чаю. Їх називають теазинензин – саме вони є головним корисним компонентом улуна. Такий напій допоможе запобігти цукровому діабету, захворюванням серця і навіть онкологіі. Справа в тому, що ці компоненти перешкоджають розвитку внутрішніх запалень.

“Інші лабораторні дослідження також показали поліпшення контролю рівня цукру в крові, протиракову активність та антимікробну активність”, – розповів доктор Бонд.

Наприклад, він навів одне з недавніх досліджень, у якому взяли участь 10 жінок і 10 чоловіків. У кожного з них було виявлено діабет. Протягом десяти тижнів вони пили понад літр чаю улун, у результаті їм вдалося знизити рівень цукру в крові.

Крім того, такий чай ефективний для спортсменів, якщо пити його після тренувань. Корисні компоненти у ньому сприяють швидкій регенерації м’язів. Такий напій зацікавить і тих, хто мріє позбавитися пари зайвих кілограмів. Улун прискорює обмін речовин, особливо у жінок, і діє ефективніше за звичайний зелений чай.

Інші дослідження показали, що улун покращує стан при хворобах серця, допомагає знизити кров’яний тиск, а також захищає зуби та кістки.

Щоб отримати максимальну користь від такого напою, потрібно випивати по дві-три чашки на день. Цього обсягу буде достатньо, щоб не завдати організму шкоди, тому що надмірне споживання чаю може бути небезпечним для здоров’я.