Якщо ви вважаєте, що шкодять здоров’ю звички пізно лягати спати та недоїдати, то глибоко помиляєтеся. Навіть самі нешкідливі, на перший погляд речі, завдають істотної шкоди. Чи знаєте ви, що не можна дути на ранки? Що шкодить сон обличчям в подушку? Ні? Тоді вам терміново потрібно прочитати цю статтю, щоб ознайомитися з такими звичками, які шкодять вашому здоров’ю, і спішно позбутися від них.

Звичка №1: використання зубочисток

Зубочистки, здається, покликані врятувати вашу ротову порожнину від проблем, а вас самих від конфузу з застряглими між зубами кісточками або шматочками їжі. Але насправді використання зубочисток строго протипоказано стоматологами. Вони не шкодять емалі, але ось від цих пристосувань можуть істотно постраждати ясна. До того ж ви не в змозі ідеально очистити простір між зубів цим приладом, що призведе до скупчення мікробів, а можливо і утворення різних захворювань порожнини рота. Тому краще використовувати зубну нитку або почистити зуби щіткою після їжі.

Звичка №2: терти очі руками

Вашому здоров’ю шкодять будь-які дотики до обличчя руками, в тому числі не варто терти пальцями очі. Від цього тільки постраждають шкіра і очі. Наслідки можуть бути страшними, включаючи різні висипання, герпес, акне (це що стосується шкіри). А ось через тертя очей може утворитися кон’юнктивіт, яке супроводжується запальним процесом, сльозотечею, палінням, світлобоязню. Особливо загрожує вашій шкірі і очам брудні руки.

Звичка №3: терпіти і не ходити в туалет

Здоров’я нирок, сечостатевої системи і кишечника безпосередньо залежить від того, як часто ви ходите в туалет. З-за того, що ви терпите, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Всі лікарі стверджують одне – тільки захотіли в туалет, негайно відвідайте вбиральню. Інакше проблем не оберешся — збільшується ймовірність інфікування сечостатевої системи, ризик запорів.

Звичка №4: чхати «всередину»

Напевно, так робила кожна людина, яка не хотіла потривожити сон близького, порушувати тишу на робочій нараді. Ситуацій, коли хочеш чхнути, але треба зробити це не чути, буває безліч. Однак медики попереджають: проблем зі здоров’ям через це може бути безліч.

Справа в тому, що така звичка шкодить дихальній системі, головному мозку, судинах голови, іноді стравоходу. Адже чхання необхідне людині, щоб позбутися від шкідливих бактерій, що скупчилися в організмі. Стримуючи чих, ви залишаєте їх на своєму місці. А іноді сила «удару» припадає на органи, тим самим шкодить здоров’ю.

Звичка №5: облизування ранок, дути на них

Коли людина порізалася, вдарилася і отримала травму шкіри, то що вона робить в першу чергу? Правильно — облизує, щоб позбутися від крові, а потім починає дути на травму. Іноді звичка стосується одного з цих дій. Однак це сильно шкодить здоров’ю, так як в ротовій порожнині людини безліч бактерій — близько 600 видів мікроорганізмів, які шкодять здоров’ю. Серед них є стафілококи і стрептококи, відмінним середовищем розмноження для яких служить кров. Тому не варто дути на ранку, ні облизувати її — краще обробіть рану спеціальними засобами, щоб поріз швидше зажив.

Звичка № 6: розгризання насіння зубами

Всі знають, як треба гризти насіння — зубами. Але це в корені неправильно! Така звичка призведе до погіршення здоров’я зубів і жовчного міхура. Очищати їх краще руками, щоб не шкодити собі.

Звичка №7: митися в дуже гарячій воді

Особливо шкодить здоров’ю миття голови в дуже гарячій воді. Тому саме час відмовитися від такої некорисної звички. Справа в тому, що це провокує сильні головні болі, запаморочення. Також волосся стає занадто швидко брудним через те, що під дією окропу сальні залози починають працювати в посиленому режимі. Про правильне миття голови читайте в іншому нашому матеріалі.

Звичка № 8: сон обличчям в подушку

Через такий сон серйозно порушується дихання, кровообіг, завдається шкода хребту і шкірі обличчя. Ми розуміємо, що так спати може бути дуже зручно, але все-таки краще відмовитися від такої звички, яка шкодить вашому здоров’ю. Через це утруднюється дихання, шия знаходиться в напруженому стані, приводиться в поганий стан кровообіг, пошкоджуються хребці. Не менш неприємним наслідком будуть зморшки на обличчі.

Звичка №9: часто жувати жувальну гумку

Жувальна гумка покликана поліпшити запах з рота, і тільки. І то, її рекомендується жувати не дуже часто. Інакше можуть виникнути певні проблеми зі здоров’ям. Наприклад, через це виникає посилене виділення шлункового соку, тому не варто вживати її до їди. Це буде шкодити здоров’ю шлунка — великий ризик гастриту або виразки.

Також жуйка шкодить зубам, коронкам і мостам. Через це можуть вилетіти пломби, відбувається травматування жувальної поверхні. І найнесподіваніша дія — жуйка негативно впливає на пам’ять, але це стосується тільки короткочасної пам’яті. Через цей продукт людина стає більш розсіяною.

Звичка №10: читати лежачи

З-за читання лежачи порушується зір. Це шкодить хребту і шкірі на шиї. Щоб не виникало цих проблем, слід дотримуватися певних правил: не читати на животі, не горбитися і не напружувати шию, не тримати книгу або газету близько до очей (менше 25 сантиметрів), не читати на боці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ШКОДЯТЬ ЗДОРОВ’Ю СЕРЦЯ

НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ