Хоча білкові продукти зазвичай рекомендуються як ідеальні для схуднення, деякі з них цілком здатні змусити ваш організм набрати кілька зайвих кілограмів.

Лікар-дієтолог Василина Пономарьова розповіла, що білок є макроелементом, необхідним для нарощування м’язової маси.

«Оскільки білок допомагає запобігти надлишку жиру і стримує напади голоду, він необхідний підтримки здорової ваги і форми».

За словами фахівця, дорослим людям рекомендується вживати 0,8 г білка на кілограм ваги тіла щодня. Спортсмени, які хочуть наростити свої м’язи, вживають від 1,2 до 1,8 г білка на кілограм маси тіла щодня.

У межах цієї кількості, однак, не слід бездумно їсти багаті білком продукти, як би привабливо (в плані можливого схуднення) це не здавалося. Пономарьова попередила, що через білкові продукти цілком можливо набрати зайву вагу.

«Перевіряйте не лише кількість білка, а й інгредієнти чи кількість калорій у їжі. Тому що деякі нібито корисні джерела білка приховують пастки жиру та цукру», – поділилася порадою фахівець.

Сир із цукром. Сир – дуже хороше джерело білка. Однак рекомендується використовувати сорти сиру без штучних фруктових ароматизаторів або додавання цукру, нагадала експерт. В іншому випадку зростає ризик збільшення у вазі.

Протеїновий батончик. Багато протеїнових батончиків крім білка містять трансжири, підсолоджувачі та консерванти. Те, що здається хорошим перекушуванням після тренування, може швидко звести нанівець ваші зусилля в тренажерному залі.

Жирний сир. Сир містить багато білка, але деякі види, такі як плавлений сир або камамбер, не дуже корисні, якщо ви хочете схуднути. Хоча вони також містять багато білків, вміст жиру в них дуже високий – якщо і є такий продукт, то виключно в мізерних дозах. Втім, зауважила Пономарьова, «навіть із менш жирними сортами слід звертати увагу на правильну кількість і не їсти занадто багато сиру».

Горіхи. Їх плюси: велика кількість важливих омега-3 жирних кислот і білка (залежно від сорту). Мінуси: горіхи відрізняються високою калорійністю, багато хто містить велику кількість вуглеводів (наприклад, на них багаті кешью). Ось чому їх слід вживати тільки в помірних кількостях, інакше можна набрати зайву вагу.

«Невеликої жмені горіхів цілком достатньо як перекус між прийомами їжі або як начинка для йогурту або каші. До речі, найбільше білка містить арахіс», – поінформувала лікарка.