Ласкаві колискові пісні допомагають малюкам краще зберігати спогади, як з’ясували вчені з Brigham Young University в США. Діти значно краще запам’ятовують якісь речі, якщо вони пов’язані у них з позитивними емоціями.

Американські дослідники з’ясували, що малюки значно краще запам’ятовують хороші події у своєму житті, ніж погані. У ході експерименту експерти проаналізували, наскільки добре діти реагують на різні стимули. Так, малюкам показували фігурки різних форм, які супроводжувалися добрими чи злими голосами дорослих. Діти не запам’ятовували ці фігурки краще, якщо їх показ був пов’язаний зі злими голосами, але їх пам’ять суттєво покращилася, коли в момент демонстрації фігур звучали добрі голоси.

“Люди вже вивчали процес формування пам’яті у немовлят, вони досліджували відмінності в емоційному сприйнятті, але ми вперше з’ясували, як ці емоції впливають на пам’ять, – говорить автор дослідження професор Росс Флом. – Хоча малята у віці декількох місяців не вміють говорити, у них є кілька інших способів реагувати на різні стимули, включаючи рухи очей і тривалість погляду. Саме по них ми вивчали процес накопичення спогадів “.

На думку вчених, позитивні емоції допомагають утримувати спогади в пам’яті немовлят. Ласкаві голоси, які звучать в момент демонстрації тих чи інших предметів, сприяють більш міцному запам’ятовуванню геометричних фігур. Раніше інша група вчених встановила, що немовлята здатні розуміти настрій не тільки один одного, але собак і мавп, а також реагувати на класичну музику.

Читайте також:  Суха та роздратована: 5 типів продуктів, які шкодять шкірі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МАЛЕНЬКІ ДІТИ РОЗУМІЮТЬ ГАВКІТ СОБАК

ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ ПРИЧИНУ СИНДРОМУ РАПТОВОЇ ДИТЯЧОЇ СМЕРТІ

БАТЬКІВСЬКЕ ЛІЖКО ЗАГРОЖУЄ НЕМОВЛЯТАМ