До корисних властивостей шипшини додалися додаткові – шведські медики переконалися в тому, що його активні біокомпоненти надають помітний позитивний ефект на здоров’я людей з надмірною вагою. Зокрема, дослідники встановили: щоденне вживання напоїв на основі екстракту шипшини скорочує ризик розвитку діабету другого типу і серцево-судинних захворювань.
 

Авторами роботи, яка показала, що шипшина дуже корисний людям з надлишками ваги, стали фахівці з Університету Лунда. Медики провели експерименти за участю пацієнтів з ожирінням, які за завданням фахівців пили наступні напої: спочатку – з шипшини, а потім – з яблук і винограду. Експерименти тривали по шість тижнів. По закінченні кожного періоду у добровольців вимірювалися вага, кров’яний тиск, рівень жиру в крові, а також проводилася проба на переносимість глюкози. Проаналізувавши отримані в результаті показники, фахівці прийшли до висновку, що рекордсменом у справі оздоровлення людей виявився шипшина.

«Відвари з шипшини дозволили, в середньому, знизити кров’яний тиск на 3,4%, але найбільший прогрес був досягнутий в питанні зниження рівня «поганого »холестерину, який впав на 6%», – пояснили експерти.

Показово, що вчені не в перший раз переконуються у спроможності шипшини в значній мірі покращувати показники здоров’я у пацієнтів лікарень. Так, дослідження 2007 показало, що у людей, які мучаться суглобовим болем, щоденний прийом капсул з шипшиною знизив больові відчуття на цілих на 40%, при цьому рухливість суглобів підвищилася на 25%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 НАЙКОРИСНІШИХ ОСІННІХ ПРОДУКТІВ

ВЧЕНІ ВІДКРИЛИ НОВІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

ЗІГРІВАЮЧІ НАПОЇ: НОВІ РЕЦЕПТИ