Через пандемію коронавірусу середня тривалість життя чоловіків і жінок знизилася майже на два роки.

Про це написала Daily Mail із посиланням на дослідження вчених Оксфордського університету. Вони припустили, що після другої хвилі COVID-19 цей показник стане ще песимістичнішим.

Очікувана тривалість життя в Англії й Уельсі неухильно поліпшувалася протягом останніх 50 років, а за останні десять років залишалася незмінною.

Але, за словами експертів, коронакриза, в результаті якої в Британії загинуло майже 54 тисячі осіб, повернула статистику до рівня 2008 року.

У Великобританії COVID-19 скоротив очікувану тривалість життя жінок із 83,5 року в 2019 році до 81,8 року для тих, хто народився в першій половині 2020 року, і з 79,9 року до 78 років для чоловіків.

“Ми представили оцінки очікуваної тривалості життя в 2019 році і першій половині 2020 року, які показують, що цей показник серед жінок і чоловіків скоротився на 1,7 і 1,9 років. Так, очікувана тривалість життя чоловіків і жінок у першій половині 2020 року знизилася до рівня 2008 року. Ймовірно, наші оцінки смертності та очікуваної тривалості життя занижені”, – зазначив провідний дослідник соціологічного факультету Оксфордського університету Жозе Мануель Абурто.

Вчені наголосили, що подальший вплив коронавірусу на тривалість життя не відомий через можливу другу хвилю вірусу.