Не секрет, що запорукою гарного здоров’я є, зокрема правильне харчування. При цьому, особливо важливо їсти правильні продукти людям із синдромом підвищеного артеріального тиску. Багато лікарів та вчених вже давно виявили певні продукти, що підвищують або знижують тиск.

До того ж важливо постійно вимірювати показники тиску за допомогою тонометру. Це допоможе обрати необхідний ранковий, денний та вечірній раціон. Ба більше, на підвищення тиску впливає психологічний стан людини. Тож, завжди потрібно мати на готові якісь засоби відволіктися, наприклад, демо-слоти пм казино, які представлені широким асортиментом та мають безкоштовне використання.  

Що корисно їсти під час гіпертонії

Їжа
Перш за все, вірно підібране меню, дозволить людям, які мають серцево-судинні захворювання, зменшити рівень холестерину. Також, правильні харчі стабілізують рівень цукру у крові та артеріальний тиск. До цього переліку можна віднести:

  • Риба, яка має Омега-3, що здатний підтримувати тиск у нормі (ці корисні жири також є у горіхах, деяких видах капусти та насінні льону, соняшника);
  • Лимон зменшує показники тиску, а гранат – має змогу його стабілізувати. А, якщо їсти яблука, можна знизити холестерин та запобігти тромбозу;
  • Гіпертонікам корисно вживати деякі овочі, зокрема зелень, бобові, гарбуз, томат, буряк та цибуля. 

Стабілізувати тиск та попередити стенокардію можливо, якщо періодично вживати молочні продукти. Таким чином, до меню є змога долучити: ряжанку, йогурт або кефір. Але потрібно пам’ятати про рівень жирності й те, що із віком, “молочка” може почати погано засвоюватися організмом. 

Чого потрібно уникати під час синдрому високого тиску

По-перше, гіпертонікам треба обмежити кількість вживання хліба та булочок. Ці вироби мають великий вміст натрію та шкідливого жиру. Наприклад в одному шматку хліба може знаходитися до 250 мг натрію, що на 15% перевищує денну норму. 

По-друге, потрібно взагалі забути про напої з кофеїном на кшталт кави або кока-коли. До речі, салатні соуси, кетчупи та заправки також мають багато натрію, тому є шкідливими для гіпертоніків. Також, здоров’ю артерій шкодить маргарин, сир та ковбаса. 

Щодо сиру, він має високий вміст солі, тому його варто замінити на рослинний аналог, наприклад Тофу. Тим часом ковбаса має безліч насиченого жиру та хімічних сполук. До того ж вона здатна уповільнити обмін речовин та підвищити ризики діабету або ожиріння. І останнє, потрібно відмовитися від “солоних закруток” та маринадів, тому що там міститься багато солі, яка шкодить серцю та судинам.

*На правах реклами