Лікар Олена Тихомирова нагадала, що деякі люди можуть мати непереносимість цибулі, до того ж він здатний викликати алергію.

Лікар Тихомирова розповіла в інтерв’ю, що цибуля та часник корисні своїм антибактеріальним ефектом, який створюється завдяки дії летких речовин фітонцидів. Завдяки вживанню цих пряних овочів відбувається зміцнення імунітету слизових оболонок.

«Якщо застуда вже існує, вилікуватися тільки часником або цибулею не вийде, тому що це системне захворювання, при якому відбувається вірусне навантаження на весь організм. Але регулярний прийом цибулі чи часнику, особливо на ніч, є чудовим загальнопрофілактичним засобом», – пояснила лікар їхню корисну дію.

Водночас цибуля та часник протипоказані деяким людям, зазначила Тихомирова. Зокрема, у тих, хто схильний до полінозу, можуть виникати алергічні реакції.

Крім того, зустрічається непереносимість цибулі: вона виникає, коли організм не може вуглевод фукозу, що міститься в цибулі. Після його поїдання у своїй виникають здуття, неприємні симптоми нетравлення.

Також додала лікар, цибуля та часник протипоказані при захворюваннях шлунково-кишкового тракту – гастритах, виразках, холіциститах, панкреатитах. Фахівець попередила, що якщо в шлунково-кишковому тракті є подразнення або запалення, то сильнодіючі компоненти овочів будуть викликати негативні реакції.