Лікар-косметолог Олена Макарова розповіла, від чого залежить швидкість старіння жінок, як це пов’язано з генетикою та іншими особливостями. Вона також пояснила, якою може бути профілактика.

Експерт стверджує, що старіння зачіпає не тільки зовнішній вигляд шкіри, але і підлягають шари, а також кісткову тканину. З роками шкіра може стоншуються, то ж стосується м’язів, що втрачають тонус. Кістки в особовому скелеті починають втрачати кальцій, через що їх крихкість зростає. Існує кілька основних типів старіння обличчя, зазначила Макарова.

“Втомлений морфотип” зустрічається приблизно у 25% населення Європи і вважається сприятливим, оскільки жінки тривалий час зберігають красу. Статура у осіб з таким морфотипом нормальна, до 30 років шкіра теж поводиться «нормально», але потім можуть з’являтися ознаки сухості, які посилюються після 50.

Читайте також:  Чи може щоденне розгадування кросвордів зменшити ризик?

Перші ознаки старіння можуть відзначатися після 30 і характеризуються тим, що під кінець дня на обличчі помітні сліди втоми, набряклість, воно немов «здувається». Складки і заломи проявляються вже після 45 років, притому дрібних зморшок практично немає. Піклуватися про шкіру з таким морфотипом косметолог рекомендує вже після 25 років, практикуючи масажі, мікрострумової терапію, пізніше можна підключити пілінги.

“Деформаційний морфотип” більш властивий слов’янським народам, йому схильні більше 60%. Зазвичай він спостерігається у жінок з яскравими рисами обличчя, широкою кісткою, в молодості такі дівчата привабливі, круглолиці, мають ямочки на щоках. З віком обличчя починає змінюватися, “пливе” і деформується.

У деяких випадку утворюються брилі, видно друге підборіддя, можуть спостерігатися мішки під очима. Рум’янець в молодості з часом може перейти в купероз, в той же час дрібні зморшки не виражені яскраво. Макарова визнає, що косметолог не завжди здатний допомогти особам з таким морфотипом, іноді доводиться звертатися до пластичної хірургії. Щоб уникнути такого старіння, піклуватися про шкіру експертка радить вже з 18-20 років, пробуючи різні стимулюючі процедури.

Читайте також:  Отоларинголог з Німеччини назвав способи позбутися від шуму у вухах

“Дрібноморщинистий морфотип” найчастіше спостерігається в Західній Європі. У таких жінок Худорлява статура, тонкі риси обличчя і суха шкіра. Через недостатню вироблення жиру проблеми можуть виникати вже до 20 років.

Сухість ризикує вилитися в дрібні зморшки, на тлі чого з віком загальна картина нагадує «печене яблуко». У той же час з таким морфотипом щоки і підборіддя обвисають рідко. Таким людям косметолог радить доглядати за шкірою з юних років, роблячи акцент на харчування і зволоження. Важливо не забувати про засоби з SPF через схильність до пігментації.

“М’язовий морфотип” більш характерний для жінок монголоїдної раси з добре розвиненим м’язовим шаром. Шкіра щільна, має нормальний тип або схильна до жирності. При такому морфотипі обличчя довго не старіє, але в підсумку вікові зміни можуть проявитися різко у вигляді заломів і складок.

Читайте також:  В The Daily Mirror розповіли про новий смертельно небезпечний побічний ефект вакцини AstraZeneca

У догляді теж краще робити ставку на харчування шкіри. “Комбінований морфотип” може давати про себе знати після 45 років. Він є перехідним і здатний об’єднувати ознаки втомленого і деформаційного типу. Виявляється це набряком, великими складками і заломами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News