Всі принади сучасного життя в буквальному сенсі змушують людей все менше ходити. Малорухливий спосіб життя не тільки з роками починає приносити людині більше дрібних неприємностей, але і починає чинити істотний вплив на здоров’я людини в цілому. А адже звичайна ходьба без особливих зусиль допомагає підвищити рухову активність. Ми з’ясували, чим корисні прогулянки.

Який вплив на організм може надати піша прогулянка?

Піша ходьба на відкритому повітрі надає лікувальну дію на весь людський організм. Багато вважають, що ходити пішки потрібно лише тим людям, які не дуже ефективно вміють боротися із зайвою вагою. Але це далеко не так. З допомогою таких прогулянок дійсно можна ефективно натренувати своє серце і легені. Але ще вони дозволяють покращувати обмін речовин, цілющо позначаться на нервовій системі, оберігають від депресії.

Помічено, що після тривалої пішої прогулянки людині значно легше заснути, а різноманітні зовнішні подразники вже не здатні надати колишнього шкідливого впливу. Вони дозволяють нормалізувати артеріальний тиск і підвищити захисні функції організму. Можна, звичайно, валятися весь ранок біля телевізора, але краще почати його з ранкового тренування, тим самим забезпечивши себе запасом гарного настрою.

Як краще почати здійснювати періодичні піші прогулянки?

Поки ще не придумали кращого способу, що дозволяє надовго заглушити в собі бажання займатися ходьбою. І спосіб цей – з перших днів змусити свій організм прийняти максимально можливі навантаження. Хочете надовго відучити себе від піших подорожей – завантажте себе донезмоги з самого першого дня. Якщо пощастить, то й травму собі заробите. Саме подібним чином надходить людей з непомірно запущеним тілом, починаючи свою спортивну життя з кросу на 10 кілометрів. Всі. Завдання виконано. Після таких мук людина ще пару років навіть морально не готова ні до яких спортивних тренувань.

Читайте також:  Причини болю в грудях при вдиху

Саме тому слід ставити собі так звані персоніфіковані мети. Не намагайтеся обставити досвідчених спортсменів, які вже тривалий час займаються бігом. Їх ви не вразите, а собі нашкодити зумієте швидко. Почніть з нетривалих піших прогулянок, але прагніть виконувати їх щодня. Більше ніяких відмовок, які знову завадили вам почати займатися спортом. Влітку людині заважає спека, восени та навесні – дощова погода і бездоріжжя, а взимку – занадто великі кучугури і некомфортна температура.

Прогулюйтеся недовго, але займайтеся цим кожен день. Знайдіть у своєму графіку 12-15 хвилин і пройдіть заплановану дистанцію. Немає часу на заняття? Вийдіть з будинку або офісу на 10 хвилин раніше звичайного. Пройдіть на одну зупинку більше, замість того, щоб комфортно проїхатися в автомобілі, автобусі або метро.

Не ставте мету якомога швидше встановити рекорд особистої швидкості. Збільшуйте дистанцію лише тоді, коли починаєте розуміти, що з навантаженням стало значно легше справлятися. При цьому додавайте до маршруту лише за 200-300 метрів, а не збільшуйте відстань відразу в два рази. Подібні заняття не просто називаються прогулянкою. Вони повинні викликати у вас тільки позитивні емоції.

Читайте також:  Мешканка Британії розкрила несподіваний секрет свого довголіття

Вивчіть карту, пошукайте невідомі вам піші маршрути. Прогулянка по бездоріжжю лише під час вивчення карти здається привабливою. На практиці ж похід в глухий лісовий масив навряд чи виявиться неповторним і романтичним. Але і галаслива автомобільна дорога – теж не кращий помічник в піших прогулянках. Вибирайте щось прийнятне для себе. До речі, не забудьте придбати зручну пару взуття, обрану по сезону.

Чи всім підходять піші прогулянки?

Тривала прогулянка – серйозне випробування для літньої людини. Хоч і ходьба підходить людям різного віку, але необхідно враховувати і стан організму. Для “сердечників” вкрай важливо отримати доскональну консультацію у свого лікаря. Хороший фахівець навряд чи порадить їм прогулюватися в повній самоті в глухих лісопарках, де зрідка можна натрапити на перехожих.

Літнім людям не рекомендується вибудовувати для прогулянок занадто тривалі маршрути. Оцініть свій стан, пройшовши 1,5-2 кілометри. Якщо ви відчуваєте себе відмінно, то можете піднімати планку аж до 10-15 кілометрів. Якщо ж ваше самопочуття різко погіршується, то це є приводом стримати свій запал і знизити навантаження, а то й зовсім на якийсь час припинити заняття і проконсультуватися з лікарем.

Уважно стежте за змінами погодних умов. Навіть цілком здоровим людям важко переносити сильну спеку чи мороз, а вже літній людині взагалі в таку погоду краще залишатися в комфортних умовах. У ті дні, коли особливо сильно лютує холодна погода, протяжність прогулянки розсудливо було б зменшити, а то й зовсім відмовитися від виходу на вулицю. В палючу літню пору року прогулянки слід перенести на ранок або вечірні години.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

Скільки варто було б ходити пішки? Різні дослідники публікують свої дані, які значно різняться. Одні стверджують, що для користі організму потрібно проходити лише 3 кілометри на добу. Другі парирують – не менше десяти. Треті взагалі доводять, що проходити потрібно не менше 20-25 кілометрів. Лікарі ж рекомендують обмежитися 30 хвилинами, але при цьому вибирати швидкий темп ходьби.

Якщо середня швидкість людини при ходьбі складає близько 5-6 кілометрів на годину, то за тридцять хвилин швидкої ходьби можна пройти приблизно 3-3,5 кілометра. Але якщо з подібною швидкістю рухатися вам складно, то скоротіть час прогулянки до 15-20 хвилин, рухаючись з комфортною для вас швидкістю.

Що робити, якщо на прогулянку складно викроїти час? Багато людей змушені багато працювати, тому у них не залишається часу для піших прогулянок. Таким людям можна завести собаку. Домашня тварина вже точно змусить їх виходити на вулицю регулярно. Похід в магазин – теж відмінна альтернатива класичній прогулянці. Або постарайтеся знайти вікно в обідній перерві і витратити цей час з користю. Прогулянка куди корисніше безплідних посиденьок за екраном комп’ютера або смартфона.