Сучасна косметологія дає відповіді на багато актуальних запитань. Як омолодити обличчя без реабілітації та страждань? Чи можливо зробити корекцію зморшок таким чином, щоб оточуючі помічали лише твою молодість та сяяння шкіри, а не роботу хірурга? Чи по кишені середній жінці омолодження сьогодні? Чи потрібно корегувати зморшки чоловікам? На ці та багато інших запитань дає відповіді контурна пластика.

На відміну від операційного втручання, контурна пластика виконується за допомогою ін’єкцій. Які переваги та недоліки є у цього методу – спробуємо розібратися.

Основний інструментарій контурної пластики – філери – гелеподібні імплантати, що складаються з активної речовини та фосфатного буферу. Часто до складу також входять лідокаїн та доповнюючий елемент (антиоксидант, стабілізатор, пептиди тощо).

Принцип дії філера

Назва «філери» походить від англійського дієслова «to fill», що перекладається як «наповнювати». Звідси стає очевидним головний принци дії коректорів:

 1. заповнити зморшку зсередини гелеподібною речовиною,
 2. виштовхнути рельєф шкірного покриву назовні, вирівнюючи таким чином зморшки,
 3. притягнути до зморшки вологу за допомогою кислоти, що містить філер (гіалуронова, полімолочна, гідроксіапатит кальцію тощо),
 4. запустити процес утворення фібропластів, що згодом стають «будівним матеріалом» для утворення колагену та еластину,
 5. створити колагеновий каркас, який буде надійно підтримувати різні шари дерми у належному стані.

Раніше будь-яка корекція зовнішності та омолодження були пов’язані з болем, високою вартістю, ризиком для здоров’я та краси, довгим відновним періодом та осудом оточуючих через неприродність результату. Тепер все корінним чином змінилося. Що ж пропонує нам контурна пластика, під якою мається на увазі корекція зморщок та рис обличчя за допомогою філерів?

Переваги філлерів перед хірургічною підтяжкою обличчя

Процедура є мало травматичним інвазивним втручанням,тому не потребує особливої підготовки, операції, реабілітаційного періоду. Пацієнту просто вводиться речовина зі шприцу за допомогою гостро заточеної голки.

Контурна пластика підходить для корекції зморшок практичного у будь-якому віці: від перших «гусячих лапок» після 30 років до глибоких вікових заломів та складок в районі лоба та носо-губного трикутника.

Вартість процедури контурної пластики навіть найвищої складності не можна порівняти з ціною на послуги пластичного хірурга, та й вартість помилки лікаря значно менша.

Якщо косметолог обрав корекцію за допомогою філеру на основі гіалуронової кислоти (до цієї категорії належить приблизно 90% усіх філерів), то процес введення є зворотнім, адже під рукою фахівця завжди є шприц з гіалуронідазою – ферментом, що майже миттєво зупиняє дію гіалуронової кислоти та виводить її з організму природним чином.

Основу складу сучасних філерів складають органічні речовини, що виділяють зі штамів бактерій та очищують лабораторним шляхом. Ці речовини є абсолютно природними для нашого тіла, рідними (нативними) та сумісними зі всіма видами клітин. Такі речовини не відчужуються організмом пацієнта, не викликають алергії та негативної імунної відповіді.

Всі сучасні органічні філери (на відміну від старих силіконових) є тимчасовими та такими, що біодеградують. Це робить корекцію більш натуральною та безпечною. Безпека процедури також обумовлена новітніми технологіями очищення препаратів та стандартами, що випереджають будь-які суворі вимоги комісій та асоціацій по догляду за здоров’ям.

Види філерів та застосування у контурній пластиці

Усі філери мають досить розгалужену класифікацію в залежності від багатьох чинників. Для рівня пацієнта достатньо знати лише деякі з них.

За терміном імплантації:

 • Постійні на основі силікону та полімерів – вважаються минулим, адже результат корекції виглядає ненатуральним, філери часто викликають алергію та відторгнення, не біодеградують та виводяться лише хірургічним чином,
 • Тимчасові на основі тваринних компонентів (наприклад, бичачий колаген) – використовуються все рідше через постійні проблеми з імунною відповіддю та алергією,
 • Деградуючі нативні філери на основі органічних медичних матеріалів, виділених зі штамів бактерій – чудово сприймаються організмом пацієнта, тому отримали найбільше поширення.

Деградуючі філлери розділяються за активною речовиною:

 • Філери на основі гіалуронової кислоти – складають 90% від усього сучасного арсеналу косметолога;
 • Філери на основі гідроксиапатиту кальцію – більш щільні, не можна вивести за допомогою гіалуронідази;
 • Філери на основі полімолочної кислоти – містять натуральну медичну речовину, що формує колагеновий каркас у шкірі, зберігаються довше за гіалуронат, але тільки під впливом часу, а не ферментів;
 • Філери на основі поліпролактону – ще один з видів наповнювача, що перейшов з медицини до косметології.

В залежності від щільності наповнювача:

 • Легкі філери з малою концентрацією, що підходять для корекції поверхневих зморшок. Використовуються для заповнення ділянок обличчя з найтоншою шкірою (періоральна та періорбітальна області) та за ознаки появи перших зморшок у ранньому віці. Корегують м’яко, натурально, не контуруються, але тримаються зазвичай не більше півроку.
 • Середні філери з помірною концентрацією речовини – саме вони активно використовуються для корекції більшості зморшок на середній глибині дерми. М’які, пластичні, тримаються від 6 до 9 місяців.
 • Концентровані філери для введення у глибокі шари дерми та над надкісницю для корекції найбільших зморшок, проведення біоармування та волюмізації (додавання об’ємів визначеним ділянкам обличчя). Такі філери не можна використовувати у делікатних зонах обличчя, адже вони можуть контуруватися під шкірою. Строк дії таких коректорів складає до 2 років.

Більш детально про філери пацієнт має розпитати свого косметолога, адже головними в естетичній косметології завжди були, є та будуть руки професійного косметолога. Приділіть найбільшу увагу пошуку такого спеціаліста, і тоді результати контурної пластики допоможуть вам зберегти вашу красу на довгі роки.

*На правах реклами