Ознаки захворювань нирок досить легко розпізнати. Хоча часто проблеми з нирками не відразу дають про себе знати. Тому не слід залишати без уваги навіть незначні порушення в їх роботі. Що ж необхідно знати, щоб не пропустити симптоми хвороб нирок? Давайте разом розберемося в цьому питанні.

10 симптомів, які не слід упускати з виду

Нирки відіграють життєво важливу роль у підтриманні нашого здоров’я. Кожен день цей бобовидний орган фільтрує від 120 л до 150 л крові, виробляючи до двох літрів сечі і шлаків. Також вони відповідальні за підтримання складу крові, що є основою нормального функціонування організму. Ще одна важлива функція нирок в організмі – підтримання електролітного балансу, необхідного для життєдіяльності всіх клітин і органів.

Крім цього, ці органи-близнюки тримають під контролем гормональний баланс, регулюють артеріальний тиск і роблять наші кістки міцними. Таким чином, нирки — надзвичайно важливий орган. У зв’язку з цим, кожному з нас необхідно мати загальне уявлення про захворювання нирок, щоб можна було їх виявляти до того, як ситуація вийде з під контролю. Нижче розповідається про перші симптоми захворювань нирок, які не можна ігнорувати.

Читайте також:  Регулярне вживання чаю знижує ризик хвороб серця на 20%
1. Розлади сечовипускання

Якщо ви помітили протягом дня явне зміна сечовиділення (зменшення кількості відокремлюваної сечі, збільшення кількості сечі, зміна частоти сечовипускання), тоді це очевидний знак того, що з вашими нирками щось не так. Проконтролюйте кількість і частоту сечовипускань – якщо воно відрізняється від звичайного, вам необхідно перевірити нирки. Також стежте за кількістю вживаної рідини.

2. Задишка

Серйозним ускладненням захворювання нирок є скупчення рідини в легенях, яке є причиною задишки і відчуття нестачі повітря. При наявності цього симптому навіть такі звичайні дії, як ходьба або розмова, викликають труднощі. Слід негайно звернутися за медичною допомогою.

3. Кров у сечі

Кров у сечі – реальний привід для занепокоєння, оскільки це класичний симптом хвороб нирок. Це говорить про те, що хвороба перейшла на одну із завершальних стадій і буде з працею піддаватися лікуванню. Навіть одноразове виявлення крові в сечі – це причина для тривоги. Поставтеся до цього дуже серйозно. Негайно зверніться до лікаря.

Читайте також:  110-річна американка розповіла, що допоможе дожити до її віку
4. Піниста сеча

Якщо ваша сеча піниться, знайте – у вас проблеми з нирками. Це свідчить про наявність у сечі білка або якої-небудь іншої токсичної речовини. Все говорить про порушення нормального функціонування нирок, яке утруднює виведення шлаків і токсинів з організму належним чином.

5. Набряклість

Нирки відповідальні за виведення шлаків, токсинів і зайвої рідини з організму. Коли вони не здатні виконувати цю функцію, всі ці небажані речовини накопичуються в організмі. Ознакою цього є поява набряклості ніг, пастозності рук і одутлість обличчя.

6. Хронічна втома, анемія, слабкість

Нирки виробляють гормон еритропоетин, який сприяє утворенню еритроцитів. Але при порушенні діяльності нирок спостерігається падіння рівня еритропоетину, що викликає анемію, поява слабкості і втоми.

7. Запаморочення і труднощі концентрації уваги

Запаморочення та когнітивна дисфункція, які є симптомами анемії, тісно пов’язані і з порушеннями функціонування нирок. При поганому постачання мозку киснем у людини притупляється сприйняття і погіршується концентрація уваги. При наполегливому запамороченні обов’язково проконсультуйтеся у лікаря навіть у разі дотримання вами здорового способу життя.

Читайте також:  Два види води, які справді небезпечні для організму
8. Підвищена температура і часті застуди

Якщо вас постійно морозить навіть у теплому приміщенні, у вас незрозуміле підвищення температури, це може бути ознакою ниркового захворювання. Не вдавайтеся до самолікування.

9. Шкірна інфекція і висип

Хоча часто цей симптом помилково приймають за прояв алергії, тим не менш, висипання на шкірі є грізною ознакою хвороб нирок. Це трапляється тоді, коли нирки втрачають здатність належним чином очищати організм від токсинів, що відразу ж позначається на стані шкіри.

10. Напади нудоти

При інтоксикації організму вас починає нудити від будь-якої їжі. Не плутайте цей симптом з харчовим отруєнням або розладом травлення. Негайно звертайтеся до лікаря! Якщо ви у себе знаходите пару або більше зазначених вище симптомів, саме час для обстеження ваших нирок. Для лікування важливо вчасно поставити правильний діагноз. Не запускайте хворобу!

Джерело: HeadInsider