Ознаки захворювань нирок досить легко розпізнати. Хоча часто проблеми з нирками не відразу дають про себе знати. Тому не слід залишати без уваги навіть незначні порушення в їх роботі. Що ж необхідно знати, щоб не пропустити симптоми хвороб нирок? Давайте разом розберемося в цьому питанні.

10 симптомів, які не слід упускати з виду

Нирки відіграють життєво важливу роль у підтриманні нашого здоров’я. Кожен день цей бобовидний орган фільтрує від 120 л до 150 л крові, виробляючи до двох літрів сечі і шлаків. Також вони відповідальні за підтримання складу крові, що є основою нормального функціонування організму. Ще одна важлива функція нирок в організмі – підтримання електролітного балансу, необхідного для життєдіяльності всіх клітин і органів.

Крім цього, ці органи-близнюки тримають під контролем гормональний баланс, регулюють артеріальний тиск і роблять наші кістки міцними. Таким чином, нирки — надзвичайно важливий орган. У зв’язку з цим, кожному з нас необхідно мати загальне уявлення про захворювання нирок, щоб можна було їх виявляти до того, як ситуація вийде з під контролю. Нижче розповідається про перші симптоми захворювань нирок, які не можна ігнорувати.

Читайте також:  П'ять причин їсти огірки кожен день
1. Розлади сечовипускання

Якщо ви помітили протягом дня явне зміна сечовиділення (зменшення кількості відокремлюваної сечі, збільшення кількості сечі, зміна частоти сечовипускання), тоді це очевидний знак того, що з вашими нирками щось не так. Проконтролюйте кількість і частоту сечовипускань – якщо воно відрізняється від звичайного, вам необхідно перевірити нирки. Також стежте за кількістю вживаної рідини.

2. Задишка

Серйозним ускладненням захворювання нирок є скупчення рідини в легенях, яке є причиною задишки і відчуття нестачі повітря. При наявності цього симптому навіть такі звичайні дії, як ходьба або розмова, викликають труднощі. Слід негайно звернутися за медичною допомогою.

3. Кров у сечі

Кров у сечі – реальний привід для занепокоєння, оскільки це класичний симптом хвороб нирок. Це говорить про те, що хвороба перейшла на одну із завершальних стадій і буде з працею піддаватися лікуванню. Навіть одноразове виявлення крові в сечі – це причина для тривоги. Поставтеся до цього дуже серйозно. Негайно зверніться до лікаря.

Читайте також:  «Забудьте про деякі звички»: п'ять порад лікарів для людей після 60 років
4. Піниста сеча

Якщо ваша сеча піниться, знайте – у вас проблеми з нирками. Це свідчить про наявність у сечі білка або якої-небудь іншої токсичної речовини. Все говорить про порушення нормального функціонування нирок, яке утруднює виведення шлаків і токсинів з організму належним чином.

5. Набряклість

Нирки відповідальні за виведення шлаків, токсинів і зайвої рідини з організму. Коли вони не здатні виконувати цю функцію, всі ці небажані речовини накопичуються в організмі. Ознакою цього є поява набряклості ніг, пастозності рук і одутлість обличчя.

6. Хронічна втома, анемія, слабкість

Нирки виробляють гормон еритропоетин, який сприяє утворенню еритроцитів. Але при порушенні діяльності нирок спостерігається падіння рівня еритропоетину, що викликає анемію, поява слабкості і втоми.

7. Запаморочення і труднощі концентрації уваги

Запаморочення та когнітивна дисфункція, які є симптомами анемії, тісно пов’язані і з порушеннями функціонування нирок. При поганому постачання мозку киснем у людини притупляється сприйняття і погіршується концентрація уваги. При наполегливому запамороченні обов’язково проконсультуйтеся у лікаря навіть у разі дотримання вами здорового способу життя.

Читайте також:  Два яйця на день можуть знизити ризик розвитку раку
8. Підвищена температура і часті застуди

Якщо вас постійно морозить навіть у теплому приміщенні, у вас незрозуміле підвищення температури, це може бути ознакою ниркового захворювання. Не вдавайтеся до самолікування.

9. Шкірна інфекція і висип

Хоча часто цей симптом помилково приймають за прояв алергії, тим не менш, висипання на шкірі є грізною ознакою хвороб нирок. Це трапляється тоді, коли нирки втрачають здатність належним чином очищати організм від токсинів, що відразу ж позначається на стані шкіри.

10. Напади нудоти

При інтоксикації організму вас починає нудити від будь-якої їжі. Не плутайте цей симптом з харчовим отруєнням або розладом травлення. Негайно звертайтеся до лікаря! Якщо ви у себе знаходите пару або більше зазначених вище симптомів, саме час для обстеження ваших нирок. Для лікування важливо вчасно поставити правильний діагноз. Не запускайте хворобу!

Джерело: HeadInsider