Медик нагадала, що надмірно спекотна погода насамперед впливає на загальне самопочуття. Погіршуються когнітивні функції та робота мозку, тому що в цей момент він передає сигнали системам організму, які відповідають за терморегуляцію. Таким чином, мозок перемикається з контролю когнітивних функцій на підтримку стабільної температури, і деякі його ділянки починають гірше працювати.

Щоб підтримувати працездатність у спеку, необхідно вибирати для роботи прохолодні приміщення,пише NHS.

Під вплив спеки попадають і дихальні органи. Особливо чутливі до такої погоди будуть люди з бронхіальною астмою, хворобами легень. Щоб мінімізувати шкоду, у приміщеннях під час спекотної погоди рекомендується проводити вологе прибирання, а також використовувати зволожувачі повітря.

Вінарська нагадала, що спека становить небезпеку і для людей, схильних до хвороб серцево-судинної системи. Висока температура повітря впливає на серцебиття, артеріальний тиск та на загальне серцеве навантаження.

За словами лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків аномальної спеки, необхідно дотримуватися кількох правил.

Пийте воду

Оскільки при жарі багато людей пітніють, то вони втрачають частину рідини з організму. Потрібно пам’ятати про водний баланс і віддавати перевагу чистій прохолодній воді. Кави, алкоголю та газованих напоїв краще уникати, оскільки вони лише посилюють зневоднення. Також під час спеки рекомендується змінити раціон, віддаючи перевагу фруктам, овочам та нежирній їжі.

Слідкуйте за годинною

У спекотні дні сонце виявляє найбільшу активність у період з 12 до 16 години. Виходячи на вулицю, надягайте головний убір, обробіть шкіру сонцезахисним кремом і частіше заходьте у прохолодні приміщення.

Охолоджуйтесь

Приміщення, в якому ви перебуваєте найдовше під час спеки, рекомендується охолоджувати за допомогою кондиціонерів та вентиляторів. У години, коли сонце світить у вікна, краще закрити їх шторами, а коли на вулиці стає прохолодніше, їх рекомендується навпаки відкрити, щоб створити протяг і провітрити приміщення.

Медик також порадила приймати холодний душ, особливо до і після виходу на вулицю. Якщо немає можливості прийняти душ, промийте руки до ліктя холодною водою. Це допоможе швидко та ефективно освіжитися. Можна використовувати спреї для обличчя та тіла або прикладати до голови вологу тканину.

Одягайтесь

Як не дивно, але якщо в спеку ви знімите з себе весь одяг, це не допоможе вам охолонути. Одяг, за словами Вінарської, має бути легким і вільним. Деякі тканини допомагають шкірі краще дихати і полегшують випаровування поту, наприклад, бавовна та льон. А ось тісний і синтетичний одяг, навпаки, заважає циркуляції повітря та утримує тепло.

Рухайтеся, але менше

Якщо ви звикли займатися спортом у певний час дня, то в спеку краще перенести заняття на ранок або на вечір, коли сонце починає сідати. Інтенсивні фізичні навантаження, на городі або в спортзалі можуть перевантажити вашу серцево-судинну систему, яка і так працює на знос у спекотні дні.

Лікар нагадала, що при появі симптомів теплового чи сонячного удару необхідно звертатися за медичною допомогою. Серед таких ознак слабкість, біль голови, підвищена температура, запаморочення і прискорене серцебиття.