Дослідження показало, що жирні молочні продукти дуже ефективні проти утворення тромбів в мозку, діють в цьому плані краще «молочки» низької жирності.

Вченими з Данії був зроблений висновок про те, що продукти досить високої жирності – одні з кращих натуральних засобів, що знижують ризик тромбозу мозку. Особливо корисними є кисломолочні продукти на основі цільного молока.

“Жирні кисломолочні продукти більш ефективні в зниженні ризику розвитку тромбозу мозку, ішемічного інсульту в порівнянні з іншими молочними продуктами, з низьким вмістом жиру”, – заяву про це було зроблено дослідниками Орхуського університету.

Наукові фахівці багато років спостерігали за великим числом людей (57 000 добровольців віком від 50 до 64 років) з рівним споживанням молока. За час проекту більше 2000 випробовуваних перенесли інсульт, більше 1800 отримали тромбоз головного мозку.

Експертами аналізувався зв’язок між особливостями раціону учасників і розвитком тромбозу. При цьому враховувалися фактори споживання червоного, обробленого м’яса, фруктів, овочів і риби, алкогольних звичок, ожиріння. Вчені зробили висновок, що є різниця, яку «молочку» вживають люди, – жирну або знежирену (маложирну, 1-2%).

Дані показали, що любителі жирних молочних продуктів краще захищені від утворення тромбів в мозку. Так, було зафіксовано зниження ризику тромбозу в головному мозку на 20 відсотків серед тих, хто вважав за краще вживати в їжу кисломолочні продукти з високим вмістом жиру.

Вчені вважають, що зниження ризику тромбозу може бути пов’язано з тим, що жирні кисломолочні продукти сприяють кращому засвоєнню поживних речовин (перш за все, мінералів). Також свою роль можуть грати містяться в них бактеріальні культури – вони покращують стан кишкової мікрофлори, що надає значний вплив на стан мозку.