Популярні побутові предмети, які багато хто з нас сприймають як невід’ємну частину життя, можуть нести реальну загрозу для здоров’я. Як не нашкодити собі, прочищаючи вуха? Чому губку для миття посуду потрібно міняти щотижня? Кому категорично протипоказані килими? Про це розповіла співзасновниця проекту «Намочи манту» і автор книги «Шпалери-вбивці, отруйна вода і стілець-звабник: Як вижити у власній квартирі» Дарина Саркісян.

На ній бактерій більше, ніж на унітазі. Так що, замість того щоб посилено натирати сантехніку антибактеріальним засобом, краще частіше міняти губки для миття посуду. Вся справа в тому, що губка — дуже приємний будинок для бактерій і грибків: багато їжі, завжди волого, тому там заселяються різні мікроорганізми, аж до кишкової палички. Щоб можна було користуватися губкою з мінімальним ризиком для здоров’я, промивайте її добре, міняйте кожен тиждень або раніше, якщо вона стала погано пахнути.

«Перш рекомендувалося не відправляти губки в сміття, а рятувати їх від мікроорганізмів за допомогою мікрохвильової печі або посудомийній машини, але зараз з’явилися дані, що це не дуже ефективно. Тим не менше впевненості у вчених немає, слідкуйте за розвитком подій», — радить Дарина Саркісян.

Взагалі-то нічим більше нігтя у вухо лізти не можна. А вже ватяними паличками тим паче. За допомогою ватної палички ви тільки утрамбовуєте сірку в область барабанної перетинки. І не чистите слуховий прохід, а наближаєте той момент, коли через пробки погіршиться слух або навіть виникне біль і доведеться йти до лікаря. Крім того, ватною паличкою ви можете травмувати вухо. У 19% випадків предмети, які виявляються у вусі і які може дістати тільки лікар, — це ватні палички. Пошкодження барабанної перетинки теж іноді трапляється у любителів ватних паличок, і за цим може послідувати операція. Спробуйте для початку перейти на палички з обмежувачами. Це буде крок у вірному напрямку.

Килим — справжній збірник пилу, бактерій і інших неприємностей. Наприклад, через підвищену вологість в квартирі на килимі з’являється цвіль, яку ви навіть не побачите. Якщо вдихати її спори, є ризик заробити риніт (нежить), астму, алергічний грибковий синусит та ін і якщо з щільної поверхні, на зразок кахлю, її можна стерти, то єдиний спосіб дійсно позбутися від цвілі на всмоктуючій поверхні килима — це позбавитися від килима. Крім того, килим і м’які меблі збирають алергени. І людям з алергією або астмою килими категорично протипоказані.