Нове дослідження припустило, що кориця допомагає утримувати в нормі показники цукру в крові у пацієнтів з предіабетом і початковою стадією діабету другого типу. А ось деякі інші спеції, що володіють схожим ефектом.

Гуньба. Ще в 2009 році дослідники виявили позитивний вплив насіння гуньби на рівень глюкози в крові та ліпідний профіль у пацієнтів з діабетом другого типу. Ця спеція-відмінне джерело волокон, що уповільнюють абсорбцію вуглеводів і цукрів.

Імбир. Ще одна спеція, чий позитивний вплив на стан здоров’я і цукор в крові було науково підтверджено. Частіше використовуйте імбир при виготовленні тих чи інших страв.

Куркума. Кілька досліджень підкреслювали роль куркуміну – ключового компонента спеції – у справі запобігання та лікування діабету, а також пов’язаних з ним розладів. У куркуми протизапальний, антиоксидативний, антиатеросклеротичний ефект укупі зі здатністю зменшувати вагу.

Часник. Дуже популярна приправа зменшує рівень цукру в крові за рахунок підвищення чутливості до інсуліну і його вироблення. У 2011 році вчені довели, що добавки з часником посилюють контроль цукру в крові у пацієнтів з діабетом другого типу. У часнику є компоненти сірки, що захищають від окисного пошкодження і зменшують рівень холестерину.

Алое Вера. Дослідження передбачає, що сік алое вера або харчові добавки з ним знижують рівень глюкози в крові у діабетиків. Прийом гелю Алое Вера також сприяє схудненню. А використання його для зовнішнього застосування допомагає боротьбі з набряками, виразками і ранами на шкірі, пише The Health Site.