Для того щоб розрахувати овуляцію, потрібно знати довжину менструального циклу і дату останніх місячних, а також враховувати додаткові ознаки.

Розрахувати овуляцію – значить, обчислити дні, коли найімовірніше може відбутися запліднення яйцеклітини. Одним потрібні подібні розрахунки, щоб наблизити наступ довгоочікуваної вагітності. Інші хочуть скористатися інформацією, щоб навпаки уникнути вагітності. Але і тим і іншим потрібно знати, як визначити час дозрівання яйцеклітини в жіночому організмі.

Овуляція і зачаття

Овуляцією називають вихід яйцеклітини з яєчника. В цей момент вона повністю готова до запліднення і пересувається по матковій трубі до матки. Овуляція настає в певний час менструального циклу і займає приблизно 24 години. Саме в цей час сперматозоїд з найбільшою ймовірністю знаходить і запліднює яйцеклітину. Якщо це відбувається, вона прикріплюється до стінки матки, і починається розвиток плода. Тому тим, хто хоче завагітніти, варто дізнатися, як правильно розраховувати час настання овуляції.

Як розрахувати овуляцію?

Для того щоб розрахувати овуляцію, потрібно знати день початку останніх місячних і довжину менструального циклу. Щоб створити календар овуляції і прорахувати час дозрівання яйцеклітини, потрібно протягом півроку відзначати початок і кінець менструального циклу. Так ми з’ясуємо, які коливання відбуваються з довжиною циклу і визначимо її середнє значення.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Довжина менструального циклу – річ досить індивідуальна. У різних жінок вона коливається від 19 до 35 і навіть 40 днів. Вважається, що найчастіше овуляція настає за 14 днів перед наступним менструальним циклом. При циклі в 28 днів це відбувається між 13-15 днями. У тих, у кого цикл більше або менше дати дозрівання яйцеклітини буде зсуватися. Щоб обчислити її, потрібно до дня початку останньої менструації додати довжину циклу. Так ми отримаємо дату наступних місячних. Потім треба відступити назад на 14 днів. Це і буде час овуляції. Зазвичай в зону «підвищеної ймовірності овуляції» додають також найближчі до цієї дати дні.

Але у деяких жінок місячні можуть бути нерегулярними або цикл від місяця до місяця може сильно коливатися. Тоді і овуляція може наступати в різний час циклу і зовсім не за 14 днів до початку місячних. В цьому випадку проста схема розрахунку овуляції по календарю стає не надто достовірною. Допомогти в розрахунках можуть додаткові ознаки дозрівання яйцеклітини.

Ознаки овуляції

Існує кілька ознак, які допоможуть дізнатися про наближення овуляції.

  • Виділення стають ряснішими і міняють колір. Цервікальна рідина стає менш в’язкою і набуває більш жовтого кольору. Ця ознака не актуальна для тих, у кого є жіночі хвороби, що впливають на кількість і консистенцію цервікального слизу.
  • Зміна базальної температури тела. На початку овуляції базальна температура знижується, а на наступний день підвищується на кілька десятих градуса. Для того щоб спостерігати за змінами температури і точно пов’язати їх з овуляцією, рекомендують вимірювати її в один і той же час кілька місяців поспіль. Вимірювання проводять в прямій кишці відразу після пробудження.
  • В період овуляції у багатьох жінок посилюється сексуальний потяг.
  • Молочні залози також здатні реагувати на наближення овуляції. Вони набухають і болять, при дотику. Але так відбувається не завжди і не у всіх.
  • Деякі жінки в період овуляції відчувають дискомфорт, і хворобливі відчуття внизу живота.
Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Всі ці ознаки також не дають стовідсоткової гарантії правильно розрахувати овуляцію, але допомагають уточнити час її настання.

Овуляції може і не бути

З різних причин яйцеклітина може не вийти з фолікула. При цьому менструальний цикл не порушується, і місячні проходять як зазвичай. Майже у кожної жінки 1-2 рази на рік овуляції в належний час не відбувається. Винні в цьому перевтоми, стреси, якісь внутрішні збої в організмі.

Відсутність овуляції також може говорити про наявність цілого ряду захворювань, наприклад, про хвороби щитовидної залози, порушення обміну речовин, гінекологічні хвороби. При наявності подібних розладів, варто звернутися до лікаря за консультацією.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Інші методи визначення овуляції

Визначити настання овуляції можна за допомогою спеціальних тестів, які можна купити в аптеці.

Тест на лютеїнізуючий гормон виявляє рівень цього гормону в сечі, збільшення якого говорить про дозрівання яйцеклітини. Щоб помітити зміну концентрації цього гормону, треба починати робити тести заздалегідь до настання овуляції.

Тест кристалізації слини вимірює концентрацію солей. Слина також реагує на гормональні зміни в організмі жінки, в ній збільшується кількість солей.

Точну дату овуляції можна визначити за допомогою УЗД. Це, мабуть, самий точний метод визначення.

Всі ці методи можна використовувати, щоб дізнатися точний час дозрівання яйцеклітини.

Тепер ви озброєні знаннями, зможете розрахувати настання овуляції і використовувати ці знання з користю!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЦІНКА ГОРМОНАЛЬНОГО ФОНУ

МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС