Вчені заявляють: не потрібно йти на поводі у своїх “других половин” і виконувати всі їхні вимоги-якраз ігнорування прохань своїх партнерів по шлюбу є хорошим способом його зберегти. Про це незвичайне дослідження пише Journal of Personality and Social Psychology.

Американські вчені з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі провели два експерименти з участю понад 500 подружніх пар і пар, які тільки зустрічалися або жили роздільно. У всіх подружжя в сім’ї ріс мінімум одна дитина, 40% сімей володіли низьким фінансовим доходом. У всіх цих парах «локомотивом» була жінка, яка щось вимагала чи просила. Чоловіки могли як погоджуватися з цими вимогами, так і відмовляти своїм партнеркам.

Автори дослідження виявили цікаву закономірність. Виявилося, що в бідних сім’ях ігнорування чоловіками вимог, що пред’являються їх «половинками», допомагало зберігати рівні і стабільні стосунки без сварок та інших випробувань на міцність. Коли ж чоловіки в парах з низьким доходом не суперечили жінкам і робили майже все так, як ті хотіли, або відмовляли жінкам в агресивній манері, задоволеність подружжя відносинами знижувалася. У пар, які перебували у відносинах, але не були пов’язані шлюбними узами, спостерігалася аналогічна закономірність.

“Ігнорування запитів другої половинки виявилося одним з найнадійніших способів захисту сім’ї від руйнування, що особливо характерно для бідних сімей”, – констатували в результаті фахівці.

Водночас у багатих сім’ях відмова чоловіків задовольняти запити своїх дружин вела до розпаду стосунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МАТЕРІАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ СІМ’Ї: ЧИ ВПЛИВАЄ ВОНО НА ПСИХІКУ

10 СЕКРЕТІВ ІДЕАЛЬНОГО ШЛЮБУ