Журнал Jama Oncology опублікував результати нового дослідження, проведеного вченими з декількох медичних центрів в США. Ця робота свідчить: зайва вага у жінок в молодому віці істотно підвищує ймовірність захворіти на рак.

Вчені констатували: чим вищий у жінки ІМТ (індекс маси тіла), тим істотніше для неї загроза виникнення раку кишечника. У повних молодих жінок, за словами фахівців, небезпечне захворювання може проявитися у віці до 50 років, що дуже рано для цього виду раку.

В цілому дослідниками були проаналізували дані про понад 85 тисяч жінок, що збиралися в період з 1989 по 2011 рік. До початку цього розслідування вік обстежуваних жінок становив від 25 до 44 років. Через кожні два роки фахівці фіксували всі зміни, що відбуваються в стані здоров’я учасниць. За час проекту у 114 жінок ще до настання 50-річчя був виявлений колоректальний рак.

Читайте також:  Денний сон більше години збільшує ризик серцевих захворювань на 82%

Вчені встановили: ризик появи цього захворювання тісно пов’язаний з показниками ІМТ.

«У жінок з ІМТ вище 30 ризик раннього колоректального раку збільшується вдвічі, – причому навіть у тих, хто не має сімейної історії захворювання і не має спадковою схильністю», – повідомили автори роботи.

Раніше ми писали про те, які рекомендації фахівців допомагають скинути зайву вагу без дієт і інтенсивних занять спортом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КАЛЬКУЛЯТОР ІНДЕКСУ МАСИ ТІЛА

ЗВИЧКИ, ВІД ЯКИХ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАЙВА ВАГА

ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ ПРОБЛЕМИ ІЗ ЗАЙВОЮ ВАГОЮ?