З гнівними емоціями в той чи інший період життя стикається практично кожна людина. Психологи назвали 4 факти з приводу жіночого гніву, які допоможуть зберігати спокій.

1. Гнів не є небезпечною емоцією. Якщо ви виховувалися в сім’ї, де досить часто спостерігалися сімейні конфлікти, і батьки не соромилися висловлювати негативні емоції по відношенню один до одного, то у вас може сформуватися думка про те, що гнів це щось небезпечне. Але дуже важливо знати про те, що сама по собі злість не ранить інших людей. Ранить саме те, як ви її висловлюєте. Якщо вона проявляється в грубій формі, та ще й фізичним насильством, то це залишить на людині емоційні шрами. Однак гнів, висловлений коректно і аргументовано може навіть допомогти зміцнити відносини.

2. Не варто постійно ховати гнів. Не треба вважати, що злість або гнів токсичні для відносин, постійно ковтаючи власні образи. Коли ми ховаємо емоції, то це тягне за собою наслідки. Хронічний гнів, що накопичується всередині людини, призводить до безсоння, тривожним станам і депресії. Крім того, він може викликати неправильну поведінку на зразок зловживання субстанціями, переїдання або відсутність контролю над витратою коштів.

3. Гнів не є способом подолання проблем. Якщо ми за допомогою гніву або злості намагаємося вирішити всі виникаючі в житті проблеми, то це викликає відчуття безпорадності і розчарування. Особливо після того, коли ці проблеми або люди, їх викликають, анітрохи не змінюються.

4. Здорові способи вираження гніву. Завжди намагайтеся висловлювати свої негативні емоції, починаючи з займенника «я». «Я злюся, тому що…». Це направляє енергію в правильне русло, забезпечуючи нормальні комунікації, які є в деяких випадках позитивними і необхідними. Не слід відразу ж звалювати провину на близьку людину, починаючи зі слів ” Ти мене довів “, ” це твоя вина! ” і так далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ В СТАНІ ЗЛОСТІ: 10 РЕЧЕЙ

10 НЕГАТИВНИХ ЕМОЦІЙ І ПОЧУТТІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я