Вживання спиртного може бути корисним для творчого мислення, встановили американські дослідники з Університету Міссісіпі. Результати проведеного ними експерименту опубліковані в Harvard Business Review.

Відомо, що деякі знамениті письменники, художники та композитори вживали алкоголь як засіб, що стимулює творчу активність. Автори дослідження мали намір перевірити, чи дійсно спиртне може давати подібний ефект і стимулювати креативність.

В організованому ними експерименті взяли участь 20 чоловіків у віці від 21 до 30 років, які вживали за завданням фахівців коктейлі з алкогольної складової. Ступінь сп’яніння учасників тестів контролювалася алкотестером.

Після випивки учасників чекали завдання, що дозволяють встановити силу асоціативного мислення людей. У результаті виявилося, що випивка дійсно допомагала добровольцям мислити більш творчо, не шаблонно, а також сприяла більш високим результатам при мозковому штурмі.

Фахівці констатували: алкоголь допомагає швидше перемикатися з думки на думку за рахунок пом’якшення самоконтролю. Вживали коктейлі учасники в загальному заліку вирішили на дві третини більше тестових завдань, ніж контрольна група, члени якої були повністю тверезі.

«Для досягнення ефекту креативного мислення можна випити трохи вина або коктейль з мартіні, але якщо в крові виявиться більше 0,8 проміле алкоголю, толку не буде», – зазначив керівник дослідження Ендрю Ярош.

Джерело: МедікФорум