Група американських дослідників вирішила вивчити вплив курячих яєць на здоров’я та тривалість життя. Фахівці протягом місяця порівнювали наслідки дієти без яєць, з трьома яєчними білками та з трьома цільними яйцями. У науковій роботі було задіяно учасників від 18 до 35 років.

Лікар-ендокринолог Зухра Павлова оцінила результати дослідження колег. Вона зазначила, що позитивні результати показала група, до раціону якої були додані цілісні курячі яйця. У її учасників був нормальний рівень холестерину в крові, не збільшувалася маса тіла, покращувався стан судин та серця.

Натомість вчені з’ясували, що раціон з додаванням яєць позитивно впливає на маркери резистентності до інсуліну, а зростання рівня «корисного» холестерину сприяє мінімізації ризику розвитку атеросклерозу.

Читайте також:  Поради лікаря про те, як захистити серце

Дослідники не уточнили, які саме яйця давали учасникам, але за словами доктора Павлової, цей продукт рекомендується варити і є цілком. У жовтках яєць містяться біологічно активні поживні речовини та сполуки, що покращують метаболізм та зміцнюють імунітет.

Фахівець підкреслила, що саме яйця є одним із найкращих варіантів тваринного білка. Їх можна їсти на сніданок чи полудень. На день допустима норма від двох до п’яти яєць.

Яєчня та омлет теж підійдуть для сніданку, але найкраще, якщо варених яєць у раціоні буде більше. При термічній обробці продукт втрачає більшість корисних властивостей. Крім того, разом з олією та беконом, який багато хто любить додавати на сковороду, у блюді з’являється зайвий жир.

Читайте також:  Терапевт розповіла про першу ознаку артриту, яка з'являється вранці