Втома вранці і бажання кинути будильник в безодню … Такі відчуття напевно знайомі багатьом, особливо восени, чи не так?

Сімейний лікар Наталія Лобода пояснює таке явище тим, що хто багато відходить до сну не зовсім правильно, не даючи тілу і мозку повноцінно відпочити. А з настанням холодів, коли організм витрачає більше енергії на підтримку нормальної температури, втома відчувається набагато сильніше. Тому потрібно внести невеликі корективи, щоб вранці відчувати себе відпочив і бадьорим.

Ми дізналися кілька секретів, які допоможуть вам спати міцніше і якісніше.

Залиште сигарети і коньяк

Здавалося б, чарка коньяку (віскі, текіли і т.д.) і сигарета перед сном розслаблюють і прискорюють процес засинання. Однак це ілюзія. Насправді і те, і інше (а разом – з подвійною силою) значно скорочують фази сну, які відповідають за сновидіння і глибокий сон. Виходить, що ви ніби як і спите протягом необхідного часу, але при цьому поверхнево, абсолютно не відпочиваючи.

Тому кидайте ці згубні “релаксуючі” звички, і ось побачите, вже після першої-другої ночі ви відчуєте зовсім інший стан.

Засинайте без книг і фільмів

Будь-яка інформація, яка надходить в мозок перед сном, змушує його активно включатися в роботу, переварюючи побачене або почуте (процеси відбуваються навіть коли ви спите). Тому якщо хочете почитати книгу або подивитися фільм, робіть це за пару годин до сну, щоб мозок встиг обробити інформацію і “заспокоїтися”.

Тим більше відкладіть в сторону гаджети. Вчені говорять, що синє світло дисплеїв і моніторів збуджує нервову систему і збиває біоритми, від чого процес засинання може затягнутися.

Поставте думки на паузу

Лягаючи в ліжко, навчитеся повністю відключатися від розбурхують думок – часто саме вони заважають заснути і якісно спати. Так, постарайтеся рахувати овець, малюючи їх в своїй голові, в думках малюйте карту мрії, уявіть, що ви перебуваєте там, де найбільше хотіли б опинитися (наприклад, на березі океану) і т.д. Головне, не думайте про “тут і зараз”.

Спіть голяка

Звільніть тіло від зайвого одягу – дайте йому вільно “дихати” і розслабитися. Справа в тому, що піжами, білизна і т.д. сковують рухи і подразнюють шкіру, від чого сон може бути більш чутливим.

Зменшіть температуру

Вчені вже давно з’ясували, що комфортна температура для сну – 20-21 градус. Тому ідея нагрівати кімнату до більш високих температур не дуже вдала. Справа в тому, що під ковдрою температура буде ще вище (близько 29-35 градусів), від чого організм почне активно запускати процеси терморегуляції, що на якості сну позитивно вже точно не відіб’ється.

Джерело: Обозреватель