Скільки яєць можна з’їсти на тиждень, не побоюючись за здоров’я і враховуючи, що продукт містить багато холестерину? На це питання в публікації журналу Fitbook дав відповідь відомий в Німеччині лікар-дієтолог Маттіас Рідл.

Куряче яйце є одним з найбільш суперечливих натуральних продуктів. Довгий час яйця називалися холестериновими бомбами, і навіть сьогодні в рекомендаціях Німецького товариства харчування (DGE) йдеться про вживання не більше двох-трьох яєць на тиждень, щоб не допустити небезпечного для серця підвищення рівня ліпідів в крові.

Лікар-дієтолог Маттіас Рідл прокоментував ці дані. За його словами, вищеназвана рекомендація занадто консервативна. В реальності кожен житель Німеччини сьогодні споживає 4-5 яйця в тиждень, що доктор Рідл знаходить абсолютно нешкідливим.

Читайте також:  Названий руйнівний для серця та судин тип продуктів

Спеціаліст зазначає, що яйця, присутні в раціоні людини, не викликають істотних змін рівня його холестерину.

“Споживання яєць не має відношення до рівня холестерину. У деяких людей воно навіть веде до деякого зниження, у інших залишається колишнім або збільшується несуттєво, не впливаючи на здоров’я”, – поділився думкою лікар.

З позиції стандартів Німецького товариства харчування, вживаний холестерин не повинен перевищувати кількості 300 мг в день. При цьому він міститься не тільки в яйцях, а й інших продуктах тваринного походження (молочних, м’ясних).

Маттіас Рідл констатує: холестерин з їжі не робить негативного впливу на більшість людей. Дослідження останніх років показали, що людський організм володіє власними механізмами виробництва і усунення непотрібного холестерину.

Читайте також:  Доступні банани допомагають зміцнити нервову систему

Доктор Рідл розповів, що здорова людина може з’їдати навіть 10-15 яєць на тиждень, проблем це не викличе. Лікар підкреслив, що одне яйце містить всі вісім незамінних амінокислот, необхідних організму. Продукт ефективно підтримують нарощування м’язової маси (особливо після тренування), забезпечує довгу ситість і допомагає знижувати вагу.

“Якщо ж ви в цілому їсте мало, рідко вживаєте м’ясо, регулярно займаєтеся спортом, то можете абсолютно не боячись вживати по два курячих яйця щодня”, – додав він.

Однак людям, що страждають ревматичними захворюваннями, потрібно строго контролювати кількість яєць, оскільки тваринні жири в їх випадку сприяють запаленню. Також не можна їсти багато яєць при порушеннях жирового обміну.

Читайте також:  2 несподівані напої без цукру, які псують зуби

Людям, які не мають протипоказань по здоров’ю, дієтолог рекомендує вживати яйця, не викидаючи жовтка.

“Жовток містить більшість цінних інгредієнтів яйця і більш насичений білком. Видаляючи його, побоюючись жиру і холестерину, ви позбавляєте себе цінних вітамінів, мінералів і частини білка”, – попередив дієтолог.