Здорова, збалансована дієта гарантує надходження в організм достатньої кількості білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів. Однак в період менструації, менопаузи, вагітності і коливання рівня гормонів потреба в деяких з них особливо важлива. Лікар-дієтолог назвав 5 поживних речовин, необхідних кожній жінці.

Першим в списку йде кальцій, оскільки він здатний захистити від остеопорозу в зрілому віці. Цей мінерал можна знайти в молочних продуктах, зелених листових овочах, збагаченому соєвому молоці, тофу, мигдалі, кунжуті, насінні соняшнику та в деяких сортах дрібної риби, де абсолютним рекордсменом за його кількістю є сардина атлантична.

Фолієва кислота буде корисна для жінок в період планування вагітності і під час неї. Також вітамін В9 допоможе вберегтися від серцево-судинних недуг і інсульту. Необхідний він і для правильної роботи імунітету, судин, синтезу амінокислот, вироблення енергії і запобігання анемії. Джерелом цієї речовини служать дріжджі, арахіс, листя салату, яловича печінка, гречана крупа, білі гриби, шпинат, бобові.

Читайте також:  Серцевий напад: деякі риси обличчя можуть натякати на те, що ви в небезпеці

Завдяки магнію організм легше справляється зі стресом, а ще він допомагає генерувати достатньо енергії і будувати здорові кістки. Жінки більш чутливі до дефіциту даного мінералу, оскільки він бере активну участь в процесі народження дітей. Знайти його можна у всіх видах горіхів, бобових, висівках.

Омега-3 забезпечують підтримку здоров’я серця і здатні зменшити ризик інсульту, розвитку деменції і хвороби Альцгеймера. Знаходяться ці кислоти в жирних сортах риби.

Варто звернути увагу і на залізо, яке виконує багато важливих функцій. Так, мікроелемент відповідає за транспортування кисню до тканин, а ще він задіяний в метаболізмі. Згідно з дослідженнями, кожна четверта жінка вживає недостатню кількість даної речовини. При сильних менструальних кровотечах це може привести до анемії. Для того, щоб заповнити дефіцит заліза, варто звернути увагу на червоне м’ясо, субпродукти, яйця, горіхи, бобові, яблука, родзинки, інжир.

Читайте також:  Один спосіб приготування їжі підвищує ризик захворіти на рак