Профільні експерти назвали продукти, що сприяють зниженню запалення підшлункової залози і печінки. Більш того, вони сприяють очищенню організму від токсинів.

На першому місці рейтингу опинився натуральний сік з моркви і буряка. Готувати його рекомендується з м’якоті овочів з додаванням лимонного соку і води. Далі йдуть трав’яний чай і настої, що володіють антиоксидантними властивостями, проте зловживати ними медики не рекомендують.

Третє місце зайняв артишок, що полегшує роботу жовчного міхура, підшлункової залози і печінки. Ця рослина активно виводить токсини, покращує стан кишечника, а також полегшує процес перетравлення жирної їжі. Четверте місце зайняв авокадо. У його плодах містяться мононенасичені жири, які зміцнюють стінки кровоносних судин і сприяють переробці поганого холестерину.

На п’ятій позиції знаходиться папая, яка дуже корисна для організму. Ця рослина містить флавоноїди, які знижують рівень шкідливого холестерину і блокують окислювальні процеси. Шосте місце розділили між собою лляна і конопляна олію, які очищають організм від токсинів і заспокоюють запалення.

Замикають рейтинг багаті на клітковину, білки і мінерали крупи. Каші дуже корисні для здоров’я серця, підшлункової залози і печінки. Медики рекомендують звернути увагу на пшоно, гречку і кіноа, які містять ферменти, що стимулюють травлення.