Що робити, щоб дитина одужала швидше? Що капати в ніс при нежиті? Чи потрібно парити ноги? Які ліки приймати? Розповідає Євген Олегович Комаровський.

Нежить — один з найпоширеніших симптомів ГРВІ. Всі прояви хвороби (підвищення температури, нежить, кашель, відмова від їжі — являють собою способи боротьби організму зі збудником інфекції. А сучасні ліки можуть творити дива — миттєво знизити температуру, «відключити» нежить і кашель і т. д. На жаль, багато таких ліків у вашій домашній аптечці є, тому ви спробуєте полегшити життя малюкові і собі. А в результаті замість трьох днів нежиті отримаєте три тижні в лікарні із запаленням легенів. Це я кажу до того, що читаючи написані нижче рекомендації, особливу увагу звертайте на ті ваші дії, які ні в якому разі робити не треба.

Читайте також:  Медик розповіла, що відбувається з організмом після відмови від алкоголю

Чому виникає нежить?

По-перше, за допомогою нежиті організм намагається зупинити інфекцію в носі (не пустити її далі — в горло, в легені). По-друге, слизова оболонка носа виділяє слиз, який у величезних кількостях містить речовини, що нейтралізують віруси. Головне завдання батьків — не допустити висихання слизу. Для цього необхідне знову-таки чисте прохолодне вологе повітря і достатня кількість рідини, що вживається всередину. Якщо слиз висохне, дитина буде дихати ротом, і тоді почне згущуватися і засихати слиз в просвіті бронхів, створюючи умови для розвитку бронхітів і пневмоній.

Що робити?

Допомогти дитині можна, зволожуючи носові ходи краплями, які роблять слиз більш рідким. Приклад — фізіологічний розчин. Це звичайна вода з додаванням невеликої кількості солі. Передозувати його неможливо, тому капайте 3-4 краплі в кожну ніздрю хоч кожні півгодини.

Читайте також:  Лікар пояснив різницю між остеоартритом та ревматоїдним артритом

Чого робити не можна?

Неприпустимо використання при звичайному нежиті судинозвужувальних крапель. Спочатку стає дуже добре-зникає слиз. А потім дуже погано — починається набряк слизової оболонки носа. Виявляється так: соплі текти перестали, проте носове дихання не тільки не відновлюється, але ще і погіршується. А щоб стало добре, знову доводиться капати. І так до нескінченності.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News