Шкідливо чи корисно? До цих пір ведуться палкі дискусії про доцільність споживання яєць.

Голлівудський сніданок

Любителі американського кінематографа не з чуток знають про улюблений сніданок американців. Зустрівши новий день, герої фільмів мчать на кухню і готують собі нехитрий сніданок – яєчню.

На цей рахунок по всьому світу йдуть самі справжні баталії між представниками різних наукових та медичних кіл. Одні буквально кричать на всіх перехрестях про шкоду яєць, інші ж, навпаки, стверджують про виняткову корисність цього дієтичного продукту.

До речі, варто відзначити, що багато вчених все-таки зійшлися в тому, що яєчня – це дуже корисний і поживний сніданок, який забезпечить вас енергією на прийдешній день.

Джерело вітамінів і мікроелементів

Куряче яйце – це справжній «Клондайк» вітамінів та інших цінних компонентів. У цьому продукті високий вміст вітамінів групи А, D, Е, фолієвої кислоти, вітамінів В3, В12, біотину і холіну. Серед мінералів і мікроелементів куряче яйце багате на вміст кальцію, заліза, магнію, фосфору і селену. До того ж, в яйці міститься йод, який корисний для роботи щитовидної залози.

Складові компоненти курячого яйця також володіють і антиоксидантними властивостями. Як показують дослідження, дівчатка-підлітки, що з’їдають кілька яєць на тиждень, набагато рідше хворіють на рак молочної залози.

Холестеринова тривога

Ось він – головний ворог усього людства, джерело багатьох серцевих напастей і лякало всій цивілізованій частині світу. Саме на увазі високого вмісту холестерину, багато медиків показують червону картку на вживання яєць. Однак давайте копнемо глибше, і спробуємо розібратися чи такий страшний чорт, як його малюють?

Лікар-дієтолог Світлана Фус відзначає, що в яйці, крім холестерину також зосереджена велика кількість фосфоліпідів, лецитину і вітамінів. – У такому комплексі холестерин практично не відкладається на наших судинах і внутрішніх органах, і повністю засвоюється організмом, – каже лікар.

Звичайно ж, все добре, що в міру. Об’їдатися яйцями не варто, так як можете собі нашкодити. Дієтологи рекомендують з’їдати не більше 4 яєць на тиждень.

Обережно, бактерії!Яйця: користь чи шкода?

Ну, ось ми і дійшли до цілком реальної яєчної загрози. Сьогодні яйця «видобуваються» на птахофабриках. Як би не дотримувалися санітарні норми, але встежити за стерильністю мільйонів яєць важко. Тому на птахофабриках частенько розвиваються бактерії і паразити. У виду пористості яєчної шкаралупи дрібні шкідники без перешкод потрапляють в яйце, а потім і на наш стіл.

Найпоширенішою яєчної бактерією вважається сальмонела, яка є причиною серйозних кишкових розладів – сальмонельозів. Для того щоб уникнути заражень в корм птахам на фабриках додаються антибіотики та інші хімічні речовини.

Тому піддавайте яйця термічній обробці і не їжте їх сирими! Якщо приготувати яйця при температурі вище 60С, то цього вистачає для знищення сальмонел. Також дієтологи радять ретельно мити руки після контакту з яйцем, адже шкідливі бактерії можуть накопичуватися на шкаралупі.