У той час як їжа може бути спусковим гачком, відповідальним за високий рівень холестерину, вона також може виступати як протиотрута. Дослідження виділяє “стимулюючі холестерин” продукти, які можуть допомогти знизити його рівень.

Високий рівень холестерину – це лякаюча концепція, тим більше, що безсимптомний стан може призвести до серцевих захворювань та інсульту. Хоча високі рівні не надто багато тривожних сигналів, є багато способів усунути винуватця. Один продукт, який може зробити саме це, – це бобові.

Зернобобові є відмінним джерелом клітковини, рослинного білка, корисних жирів та мікроелементів (фолієвої кислоти, калію, заліза, ніацину та рибофлавіну). Було показано, що вони допомагають контролювати рівень холестерину в крові.

Крім вмісту всіх видів білків і поживних речовин, бобові багаті на клітковину, що робить їх хорошим вибором для зниження рівня холестерину.

Клітковина (розчинна та нерозчинна) допомагає регулювати всмоктування холестерину в кишечнику, а також сприяє зростанню різноманітного та здорового мікробіома кишечника.

“Магія” клітковини зводиться до її здатності блокувати всмоктування холестерину. Деякі види клітковини, що містяться в основному у фруктах і овочах, здатні блокувати всмоктування деякої кількості холестерину з кишечника в кровотік.

До бобових, які особливо багаті на клітковину, відносяться квасоля, горох і сочевиця.