За словами лікаря Айгуль Ахметової, 140/90 – це верхня межа нормального артеріального тиску. Втім, у Всесвітній організації охорони здоров’я із цим не погоджуються.

Експерти ВООЗ та Американської кардіологічної асоціації вважають, що будь-який тиск вище 120/80 вже є патологією, при якій потрібна лікарська терапія та зміни способу життя. Проте лікар Айгуль Ахметова вважає, що існують верхні та нижні межі норми. Нижня межа це 90/60, і якщо ваш тиск менший, то ви гіпотонік. Верхня межа – 140/90, і якщо тиск вищий, то ця людина гіпертонік, якій потрібний прийом лікарських засобів. Як правило, він буває довічний.

Доктор Ахметова розповіла, що молоді люди мають раз на три роки відвідувати лікарів і, зокрема, вимірювати артеріальний тиск. При цьому немає такого поняття, як нульовий ризик підвищеного тиску через вік. Підвищений тиск може бути навіть у дитини, і сам вік не є стовідсотковим захистом від гіпертонії. Тим більше, що ця патологія активно молодшає і трапляється все частіше.

При гіпертонії слід звертати особливу увагу на фізичні навантаження. Так, перенапруга у спортзалі категорично протипоказана, оскільки це може призвести до ще більшого збільшення тиску та, як наслідок, інсульту чи інфаркту.

А от помірні фізичні навантаження на кшталт скандинавської ходьби та плавання, навпаки, обов’язкові для гіпертоніка, якщо він на це здатний. Також потрібно вживати менше жирної їжі з великою кількістю калорій, не налягати на кофеїн та утримуватись від нервової перенапруги. Особлива увага відпочинку – при гіпертонії дуже важливо висипатися.