Як же ми любимо дієти. Ми перебираємо їх, як скарби в скриньці з коштовностями, пробуємо одну, іншу… і робимо одні й ті ж помилки.

Отже, лікар-ендокринолог і фахівчиня з правильного харчування Раїса Андронова назвала найпоширеніші помилки на дієті.

Помилка №1. Різкий вихід з дієти – запорука того, що ви програли. Не потрібно припиняти дієту тоді, коли стрілка вагів вас задовольнила. Додавайте заборонені раніше продукти дуже поступово. Вихід з дієти повинен тривати стільки ж, скільки і сама дієта.

Помилка № 2. Повна відмова від вуглеводів не дасть палива для спалювання зайвого жиру. Цією фразою все сказано. Жир йде з ваших боків, окислюючись в енергії вуглеводів. Просто підбирайте правильні джерела енергії, так звані “повільні вуглеводи”.

Помилка № 3. Вживання знежирених продуктів не тільки позбавляє вас жиророзчинних вітамінів, але і дарує хімічні речовини невідомого походження, якими замінили відкачаний з продуктів жир.

Помилка № 4. Якщо ви починаєте обмежувати себе в питній воді, організм починає запасати воду, роблячи жирові відкладення. Наш організм діє оперативно, готуючись до самих різних форс-мажорів. Не моріть його спрагою, пийте не менше півтора літри в день.

Помилка № 5. Чим швидше знижується вага на дієті, тим швидше вона повернеться назад. Це просто треба прийняти. Якщо ви захотіли терміново скинути вагу до якої-небудь події, будьте готові до тривалої дієти після цього, щоб зберегти результат.

Помилка № 6. І наостанок, сідаючи на дієту, враховуйте, що ви жива людина і маєте право робити помилки. Одне ненавмисно з’їдене на дієті тістечко зовсім не привід завершувати весь процес, тому що не вийшло. Зриви можливі, і це не кінець всьому!