Вже давно відомо, що нічний відпочинок безпосередньо впливає на здоров’я. Оптимальним часом сну вважаються 7-8 годин, але багато людей до сих пір не знають, коли найкраще лягати спати.

Сомнолог Шон Стівенсон розповів, що ідеальним режимом буде час з 22:00 до 6:00 через природний циркадний ритм нашого організму. З ним згоден і керівник лабораторії сну і нейровізуалізації Каліфорнійського університету в Берклі Метт Уокер. «Коли справа стосується відходу до сну, є вікно в кілька годин, – приблизно з 20:00 до 12:00 – протягом якого ваш мозок і тіло мають можливість отримати всі фази сну, які їм необхідні для оптимального функціонування», – пояснив він.

Читайте також:  Названо унікальний овоч, який забезпечить захист від деменції

Однак власний “ідеальний” час відходу до сну може змінюватися в межах цього вікна в залежності від генетики, пише Byrdie. Деякі люди схильні спати до півночі, в той час як інші вважають за краще лягати спати раніше і раніше вставати.

Тому якщо заснути до 23:00 не виходить, краще не лягати о 21:00, сподіваючись, що вранці можна прокинутися більш відпочилим, радять фахівці.

Швидше за все, відбудеться якраз навпаки: через те, що людина весь час перевертається з боку на бік, сон буде тривожним і переривчастим. В результаті на ранок буде відчуття сильної слабкості і втоми.

Читайте також:  Лікарі назвали найнебезпечніший для судин та серця тип їжі

Найпростіший спосіб навчитися лягати і вставати в один і той же час – вибрати потрібну годину підйому і відрахувати назад сім-вісім годин, додавши 15 хвилин на те, щоб заснути. Дотримуючись цього правила протягом 10 днів, організм сам почне прокидатися в необхідний час без будильника.