Вживана їжа грає велику роль стані суглобів – різні продукти можуть як погіршувати, і поліпшувати симптоми проблем із нею.

Хоча чудодійної дієти для хворих на артрит людей не існує, деякі продукти все ж таки допомагають полегшувати біль у суглобах, що підтверджується науковими дослідженнями.

Збільшення споживаних у їжу корисних олій та жирів за рахунок риби – лосося, оселедця, сардин, скумбрії, анчоусів – сприяє зменшенню симптомів артриту, таких як запалення та біль у суглобах, пише EatThis.

За словами експерта, названі види риби багаті на корисні жири омега-3, яким властива потужна протизапальна властивість. Ряд досліджень показало, що люди, які вживають досить багато омега-3, мають нижчі рівні двох запальних білків: С-реактивного білка (СРБ) та інтерлейкіну-6. Саме зі збільшенням запальних маркерів у крові пов’язане погіршення симптомів, які відчувають люди з артритом – насамперед болі в суглобах.

Лікар зазначила, що регулярне вживання риби забезпечує організм незамінними жирними кислотами омега-3, такими як ЕПК та ДГК – саме вони відповідають за зменшення запалення та блокування шкідливих ферментів, що посилюють біль.

Дієтологи рекомендують вживати як мінімум 120-150 г жирної риби двічі на тиждень.

Додавання жирної риби в раціон може підвищити рівень омега-3 в організмі, сприяючи гладкому кровотоку в тканинах суглобів. До того ж корисні жири в цій рибі містять певні хімічні речовини, які покращують змащування та надходження поживних речовин у тканини та клітини суглобів, мінімізуючи їх тертя та пошкодження під час руху.