Підвищений артеріальний тиск можна контролювати, вживаючи в їжу певні корисні продукти. Однак деякі продукти, які на перший погляд здаються нешкідливими, можуть дати зворотний ефект, вважає гендиректор компанії Blood Pressure Кетрін Дженнер.

У бесіді з Express фахівець пояснила, що високий артеріальний тиск буває різних типів і викликано різними причинами. Все залежить від ряду факторів, таких як вік, гени, сімейний анамнез, нездоровий спосіб життя, зайва вага і навіть місце народження.

Великої шкоди організму при високому артеріальному тиску може завдати сіль, яка порушує природний водний баланс в організмі і викликає затримку рідини. Це, в свою чергу, збільшує тиск на стінки кровоносних судин.

У зв’язку з цим варто відмовитися від продуктів з високим вмістом солі. До них відносяться деякі сорти соусу песто, томатний кетчуп, хліб, круасани, вершкове масло і маргарин, бекон і ковбаси, заправки для салатів, в тому числі майонез, смажені страви, солоні закуски (чіпси, горіхи і кренделі), готові супи, фаст -фуд. При покупці всіх цих продуктів потрібно вибирати тільки ті, які містять низький вміст солі.

Ще один спосіб зменшити споживання солі – використовувати замість неї інші приправи. Альтернативою може стати перець чилі, лимон, різні трави і спеції з низьким вмістом натрію.