Зміна пор року впливає не тільки на навколишній світ, але і на людину. Тому важливо правильно підготуватися до приходу весни, вважає терапевт Надія Чернишова. За її словами, зміна сезонів зачіпає і гормони, які виробляє людський організм. Одна з причин-тривалість світлового дня, передає “Радіо 1“.

“Взимку ми, як і багато тварин, більше схильні до, фігурально висловлюючись, «сплячки». Зі збільшенням світлового дня наша активність зростає. Виходить своєрідна “вилка”, – розповіла Чернишова.

До весни людина проявляє більше активності, потреб до дій. Однак на тлі авітамінозу після зими сил залишається мало. Тому варто уникати інтенсивних і нерегулярних навантажень.

Компенсувати дефіцит вітамінів легко, підкреслює Чернишова. Наприклад, дослідження говорять про низький рівень вітаміну C в українців. Щоб заповнити його, досить їсти більше квашеної капусти. Рівень вмісту вітаміну C в ферментованої капусті набагато вище, ніж у цитрусових.

Також взимку жителям нашої країни не вистачає вітаміну D. Ця проблема вирішується вже за допомогою спеціальних препаратів. Однак перед їх прийомом краще проконсультуватися з лікарем, підкреслила Чернишова.

Підготуватися до приходу весни також допоможуть щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Потрібно “щоб сонячне світло, нехай навіть через хмари, потрапляло на обличчя”, повідомила Чернишова. Якщо можливості або бажання перебувати на вулиці немає, буде досить провітрювання квартири і зарядки.