Навіть люди, які дотримуються правильного харчування час від часу дозволяють собі розслабитися і з’їсти що-небудь «шкідливе». Однак неприємні наслідки для здоров’я може мати не тільки така їжа, але і продукти, які традиційно вважаються корисними.

Бузина

Хоча ягоди популярні в народній медицині через їх імуностимулюючі властивості, іноді бузина може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Зокрема, недозрілі або недоварені ягоди бузини можуть спровокувати нудоту, діарею і блювоту, попередив доктор медичних наук Кріс Ейрі. За його словами, людям з аутоімунними захворюваннями, а також вагітним або годуючим груддю жінкам, взагалі не слід вживати бузину, пише Eat This, Not That!.

Мускатний горіх

Невелика кількість мускатного горіха сприятливо впливає на організм, проте перебір з цією спецією може мати руйнівні наслідки для здоров’я. “Достатньо 2-3 чайних ложок [мускатного горіха], щоб померти. Це пов’язано з міристицином, токсином, який може викликати галюцинації, психоз і навіть смерть”, – зазначив Ейрі.

Тунець

Тунець багатий білком і жирними кислотами омега-3, які мають протизапальні властивості. Але занадто велика кількість тунця в раціоні може мати зворотний ефект для здоров’я. Як пояснив лікар-дієтолог Стефані Гатшет, тунець містить потенційно токсичні рівні важких металів, таких як ртуть. Часте вживання риби може пошкодити нирки, нервову систему і навіть перешкодити розвитку мозку у зростаючого плоду.

Лісові гриби

Звичайно, вони можуть бути натуральними, а в деяких випадках навіть органічними, але це не означає, що лісові гриби спочатку корисні. Як пояснила дієтологиня Хізер Хенкс, дикі гриби, які зустрічаються в природі, можуть бути вкрай небезпечні. За даними дослідників, вживання таких грибів призводить до 100 смертельних випадків на рік у всьому світі, ще тисячі людей потрапляють до лікарні з отруєнням.