Можливо, американські вчені зуміли відшукати ключ до вічної молодості. Вперше в історії науки їм вдалося запустити у зворотний бік біологічний годинник старих клітин людини.

Вчені зі Стенфордського університету знайшли спосіб омолодження за рахунок збільшення довжини теломерів – кінцевих ділянок хромосом, які підтримують молекули ДНК в здоровому стані. Для виконання цього завдання дослідники скористалися модифікованою версією молекули РНК, яка змусила клітини вести себе так, як якщо б вони були молодими. Клітини почали досить швидко розмножуватися.

Крім перспективи омолодження, ця технологія дає надію перемоги над такими хворобами, як діабет і м’язова дистрофія, також пов’язаними з літнім віком. В організмі молодих людей приблизна довжина теломерів становить від 8 до 10 тисяч органічних молекул нуклеотидів.

“Тепер ми змогли знайти спосіб подовжити теломери людини майже на 1000 нуклеотидів, що дозволяє запустити у зворотний бік внутрішній біологічний годинник клітин, а це є еквівалентом багатьох прожитих років, – говорить автор дослідження Хелен Блау. – Використані нами в ході експерименту РНК містили кодовану послідовність TERT – активний компонент натурального ферменту теломерази. Коли клітини піддавалися його впливу, вони починали вести себе, як зовсім молоді, швидко розмножуючись. В один прекрасний день ця технологія може бути застосована для впливу на м’язові клітини у пацієнтів з м’язовою дистрофією Дюшенна, наприклад, щоб збільшити довжину їх теломерів “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ЩО ЇСТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ

3 ГОЛОВНИХ ЕЛІКСИРИ МОЛОДОСТІ