Часто рак приймають за застуду, а нетипові симптоми люди взагалі можуть терпіти роками, тому що на перший погляд вони взагалі ніяк не пов’язані з легенями.

Рак легенів – один з різновидів онкології, які найбільш часто зустрічаються. Цю хворобу пов’язують з курінням і дійсно, серед курців відсоток хворих істотно вище. Але раком легенів може захворіти людина і навіть дитина, яка ніколи не курила.

Часто рак легенів на ранніх стадіях взагалі ніяк себе не проявляє. Можуть виникати симптоми схожі на застуду – напади кашлю, утруднене дихання, задишка. Насторожити повинні болі в грудях при диханні, постійна сиплість голосу. Також симптомами раку легенів можуть бути різке зниження ваги і нічне потовиділення.

Читайте також:  Медики розповіли про малопомітні ознаки проблем з нирками

Щоб не пропустити розвиток раку, лікарі радять обов’язково пройти обстеження, якщо кашель не проходить більше двох тижнів. Навіть якщо спочатку він був пов’язаний з застудою-це може бути свідченням не тільки раку, але і інших хвороб легенів, які вимагають лікування. При кровохарканні звернутися до лікаря треба негайно.

До нетипових симптомів відносять набряки в районі обличчя і шиї, болі в нижніх кінцівках, проблеми з щільністю кісток, потовщення кінчиків пальців і викривлення нігтів.

До речі, як відзначають лікарі, флюорографія не є 100-процентним методом діагностики раку легенів – деякі форми раку або пухлини маленьких розмірів на знімку можуть і не помітити. Тому дуже важливо повідомляти лікаря про всі симптоми.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News