Часто рак приймають за застуду, а нетипові симптоми люди взагалі можуть терпіти роками, тому що на перший погляд вони взагалі ніяк не пов’язані з легенями.

Рак легенів – один з різновидів онкології, які найбільш часто зустрічаються. Цю хворобу пов’язують з курінням і дійсно, серед курців відсоток хворих істотно вище. Але раком легенів може захворіти людина і навіть дитина, яка ніколи не курила.

Часто рак легенів на ранніх стадіях взагалі ніяк себе не проявляє. Можуть виникати симптоми схожі на застуду – напади кашлю, утруднене дихання, задишка. Насторожити повинні болі в грудях при диханні, постійна сиплість голосу. Також симптомами раку легенів можуть бути різке зниження ваги і нічне потовиділення.

Читайте також:  Відчуття при пробудженні вранці може сигналізувати про розвиток раку

Щоб не пропустити розвиток раку, лікарі радять обов’язково пройти обстеження, якщо кашель не проходить більше двох тижнів. Навіть якщо спочатку він був пов’язаний з застудою-це може бути свідченням не тільки раку, але і інших хвороб легенів, які вимагають лікування. При кровохарканні звернутися до лікаря треба негайно.

До нетипових симптомів відносять набряки в районі обличчя і шиї, болі в нижніх кінцівках, проблеми з щільністю кісток, потовщення кінчиків пальців і викривлення нігтів.

До речі, як відзначають лікарі, флюорографія не є 100-процентним методом діагностики раку легенів – деякі форми раку або пухлини маленьких розмірів на знімку можуть і не помітити. Тому дуже важливо повідомляти лікаря про всі симптоми.

Читайте також:  Дієтолог перерахував звички для ефективного спалювання жиру