У певний час сісти за стіл буває не так просто. Особливо якщо у вас активний спосіб життя та багато справ. Однак для того, щоб підтримувати організм здоровим, важливо пам’ятати про час їди.

Наукові дослідження дедалі частіше демонструють, що від часу прийому їжі дійсно залежить успіх схуднення. Наприклад, увечері, що худне, все-таки краще нічого не їсти.

У ході одного невеликого дослідження, в якому взяли участь 20 осіб та яке було опубліковано в Журналі клінічної ендокринології та метаболізму, з’ясувалося таке. У людей, які вечеряли о 9 годині вечора, порівняно з тими, хто приймав їжу о 6-й годині вечора, наступного ранку був вищий цукор у крові та менше окислення жиру, пише Eat This, Not That.

Інше дослідження, яке було опубліковано в Nutrients, показало, що прийом їжі ввечері в пізніший час може вплинути на зниження ваги. Пов’язано це з тим, що в нічний час здатність тіла спалювати калорії може проявлятися гірше, ніж протягом дня.

Крім того, нове наукове дослідження продемонструвало, що їжа наприкінці дня справді може вплинути на гормони голоду, метаболізм (обмін речовин), а отже, і на втрату зайвих кілограмів. Опубліковано результати цієї роботи в Cell Metabolism.

Вчені з Brigham and Women’s Hospital з’ясували, як їжа впливає на почуття голоду, на втрату і набір ваги. Коли людина їсть у пізніший час, то це збільшує відчуття голоду та знижує кількість енергії, яку він використовує в процесі неспання. Як зазначає Medscape, при прийомі їжі на чотири години пізніше, ніж звичайно, змінюється апетит, швидкість спалювання калорій, накопичення жиру.

Зареєстрований дієтолог в Living.Fit Кетрін Джервасіо підкреслила, що час їди є одним з важливих факторів управління масою тіла. Дуже важливо підтримувати постійну швидкість метаболізму рахунок харчування через рівні проміжки часу.

Також дослідження показало, що пізній прийом їжі впливає на гормони грелін та лептин. В результаті знижується рівень лептину, який відповідає на відчуття ситості, і підвищується кількість греліну, через який людина відчуває голод.