Вчені провели дослідження і встановили, який напій найкраще втамовує спрагу. Як виявилося, вода не кращий засіб в даному випадку.

Науковці з Шотландії вивчили вплив різних напоїв на організм людини і з’ясували, як кожен з них втамовує спрагу. Як еталон вони обрали воду і порівняли з нею кілька найдоступніших і поширених продуктів. Співробітники Сент-Ендрюського університету використовували в своєму досвіді в тому числі і алкогольну продукцію з високим і низьким вмістом спирту.

Кращим у боротьбі зі спрагою виявилося молоко, його ефект перевершив і воду. Це сталося через наявність в його складі цукрової лактози, жиру і білка. Завдяки їх впливу організм повільніше втрачає рідину, і бажання пити не з’являється найдовше.

Кава в цьому списку також показала позитивний результат. Ті, хто п’ють її помірно (2-4 чашки в день), рідше потребують рідини, особливо, якщо додають туди молоко, але кофеїн може викликати сечогінний ефект у тих, хто не звик до бадьорого напою.

Багато хто вважає, що пиво добре справляється з цим завданням, але вони помиляються. Воно сприяє виведенню рідини з організму і сушить його, що відбивається у вигляді набряків. Більш міцні алкогольні напої ще більше шкодять, і ними вгамувати спрагу не вдасться.