Картопля виводить з організму отрути і покращує метаболізм. З такою інформацією виступили дієтологи Каліфорнійського університету, що вивчали користь цього в справі схуднення.

Донедавна дієтологи не надто високо котирували продукти з високим глікемічним індексом. Оскільки картопля якраз з них, то і в дієтах, якими б різноманітними вони не були, картопля рідко розглядалася як повноцінний інгредієнт – всі звертали увагу на те, що в ній багато крохмалю і вуглеводів.
 
Американці не вирішили грунтовно перевірити, чи так небезпечна картопля, як про неї пишуть. Їх дослідний проект тривав 12 тижнів. Учасників було зібрано 186 чоловіків і жінок – всі з надмірною вагою. Їх розділили на дві групи. Учасники з першої групи вибирали собі їжу зі списку продуктів з низьким глікемічним індексом (овочі, нежирна риба, пісна курятина, несолодкі напої). Друга група поглинала їжу з високим глікемічним індексом – іншими словами, все те калорійне, а то й шкідливе, що зазвичай дієти не допускають. Однак представники обох груп повинні були скоротити свій раціон на 500 ккал в день і щодня з’їсти порцію відвареної або запеченої без масла молодої картоплі.
 
Цікаво, що скинути вагу вдалося учасникам обох груп приблизно однаково.
 
Головний автор дослідження Брітт Бартон-Фріман вважає:
– Результати нашої роботи підтверджують, що секрет схуднення не в тому, щоб відмовитися від якихось конкретних продуктів, а в тому, щоб знизити загальну кількість калорій. Немає жодних доказів, що картопля, приготована правильним способом, сприяє збільшенню ваги. Насправді, цей коренеплід навіть може бути частиною дієти для схуднення. Варто відзначити також, що в одній картоплині середнього розміру з шкіркою міститься більше калію, ніж в банані, і майже ціла денна норма вітаміну С. У відварній або печеній картоплі немає жирів, натрію і, зрозуміло, холестерину.
 
Немає необхідності відмовлятися від картоплі, якщо збираєтеся скинути вагу. Має сенс лише пам’ятати про те, що вона калорійна і що її введення в раціон має бути здійснене з урахуванням інших продуктів харчування і їх калорійної цінності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ КАРТОПЛЯ КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?

ЛІКАРІ ВИЗНАЛИ КАРТОПЛЯ КОРИСНІША ЗА ФРУКТИ І ГОРІХИ